پایبندی کردستان اهل سنت به امام حسین (ع) پایانی ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه استان – حدود 1400 سال از عاشورا و ندای مظلومیت و آزادی حضرت سیدالشهداء (ع) می گذرد.آ) از کربلا شنیده شد. وفات حسین بن علیآ) هنوز هم دل هزاران آزادی خواه را می سوزاند. نه تنها شیعیان عزاداری عاشورای حسینی را برپا می کنند، بلکه اهل سنت نیز در سوگ شهادت فرزند پیامبر عزاداری می کنند.پ) است.

علمای اهل سنت اقلیم کردستان علاوه بر حفظ شعائر محرم و احیای عزاداری حضرت. ابا عبدالحسین (آ) تاکید کرد که معتقدند احیای دین مبین اسلام با شهادت دردناک رسول خدا (ص)پ) انجام شده است و همه ما وظیفه داریم عاشورا را در طول تاریخ برگزار کنیم تا از انحراف مسلمانان عمانی جلوگیری کنیم.

ارادت کردستان اهل سنت به امام حسین (ع) پایانی ندارد.

دلبستگی اهل سنت به امام حسین (ع)آ) عالم آشکار است

معلم مصطفی شیرزادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تسلیت فرارسیدن ایام رحلت امام حسین (ع) و یاران باوفایش، اظهار داشت: در اشعار شاعران بسیاری از کردها به ویژه شیخ رضا طالبانی تقدیم می شود. مردم سنی در عترت پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به ویژه امام حسین (ع) به وضوح نشان داده شده و درک می شود.

وی با بیان اینکه سنی ها این نام محبوب را به عنوان نام فرزند خود انتخاب کردند، نشانه طرد شدن امام حسین (ع) است، افزود: طرد مردم این کشور زمانی نمایان می شود که از نام آن ها استفاده کنند. بزرگان. آنها به زبان های جاری و ساری صحبت می کنند. لازم به ذکر است که ایشان خود را موظف می دانند که همیشه قبل از نام اصلی این حضرت از پیشوند «حضرت» استفاده کنند. اداره می شود استفاده کنید

امام جمعه مریوان با اشاره به اینکه ارادت اهل سنت به امام حسین (ع) مشهود بود، ادامه داد: متأسفانه در زمان حیات امام حسین (ع) مردم سهل انگاری کردند و موفق به امر به معروف و نهی از منکر نشدند. این وظیفه خدا در میان مردم آن عصر بسیار ضعیف بود و امام حسین (ع) دین اسلام را به رشد و تکامل بیشتر در فداکاری و ایثار رساند و موجب بیداری فریضه امر شد. به معروف و نهی از منکر..

وی گفت: عاشورا یکی از روزهای مهم در بین اهل سنت است. در این روز مردم با اهدای خیرات و هدایایی به ایتام ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان می دهند.آ) و به دوستانش نشان می دهد. قرآن می خوانند و در مساجد و خطبه ها شرکت می کنند.

معلم شیرزادی گفت: واقعه کربلا برای اسلام عزت خرید و صحرای کربلا شکست خورده یزید است و آن که برای همیشه در تاریخ کشته شد یزیدی و اندیشه یزیدی است و خون امام حسین بر جای ماند و پیروز شد.

وی افزود: امام حسین مال دنیاست و نمی توان دیگران را از محضر امام حسین دور کرد.

امام جمعه مریوان افزود: تقدیم امام حسین (ع)آ) او دلهای مردم بی تفاوت را بیدار کرد و به همه درس آزادگی و آزادگی داد، به ما درس ایستادگی و ایستادگی در برابر ظلم و فساد داد و به ما آموخت که در هر شرایطی که باشد، ما در حق و دین هستیم. خدا و سنت رسول خدا

هدف از قیام در عاشورا زنده کردن امر به معروف و نهی از منکر است

معلم لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تسلیت ایام وفات حضرت امام حسین (ع)آ) و هفتاد و دو نفر از اصحاب با اطمینان گفتند: به فرموده امام خمینی (ره): «محرم و صفر به اسلام حیات بخشید»; عظمت عاشورا و محرم قیام بر گستاخی و ظلم امام حسین علیه السلام است.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) جان خود را برای ترویج کلمه حق و حکومت اسلام داد، افزود: در آن زمان که ظلم و فساد در حکومت یزید وجود داشت، مردم مسلمان را برده او می دانستند. ، و واقعاً از ضعف حق پیروی کردند.قرآن و سنت پیامبر (ص).

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: رئیس دولت مفسد است و شعائر خدا را رعایت نمی کند، آحاد جامعه درباری شده اند و برای پیروزی در مقابل کودتا سر خم کرده اند. ویژگی.

معلم محمدیان گفتند: حضرت امام حسین (علیه السلام) و اهل بیت و یارانشان در امر به معروف و نهی از منکر برای پایداری اسلام و پاسداری از قرآن به دستور قرآن عمل کردند.

امام جمعه اهل سنت ادامه داد: امام حسین(ع) وجود خود را در این دنیا عرضه کرد تا حق پابرجا بماند و شوق و عزت باقی بماند.

معلم محمدیان گفتند: هدف از قیام بزرگ عاشورا ترویج توحید و حفظ دین و ناموس و آزادگی و تحقیر استکبار و ظلم و فساد بود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی قیام عاشورا تشویق به معروف و نهی از منکر است، گفت: قیام عاشورا درس آسمانی و رنگی شدن است. قبل از او خدا گرفت، به همین دلیل است که کسی که از اتفاقات کربلا عبرت نمی گیرد، جاهل است، اگر اشک نمی ریزد، منافق است، و اگر کسی از آن اتفاق راضی است، کافر است. .

امام جمعه اهل سنت بیجار با تاکید بر اینکه کربلا مدرسه عشق، غیرت، جهاد و ایمان است، گفت: عاشورا مدرسه هدایت، نجات و معرفت است.

ماموستا محمدیان افزود: امروز برای آشوری شدن باید سربلند و پیرو مملکت بود.

وی خاطرنشان کرد: پیروی و دوست داشتن مکتب امام حسین (ع) برای ایشان باعث سربلندی و عزت انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس شد و اگر رهبران از امام حسین (علیه السلام) درس بگیرند، اسلامی حالت. ) غیور شکی نیست که سربلندی دنیا و یزیدی به وقت ذلت به زودی به زانو در می آیند.

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: جهانیان بدانند که مردم ایران اسلامی عاشورایی خواهند زیست و هیچ نقطه ای از سرزمین خود را تسلیم یزیدی نخواهند کرد و پیروزی از آن عاشورا است.

ارادت کردستان اهل سنت به امام حسین (ع) پایانی ندارد.

اهل سنت به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ارادت خاصی دارند.

استاد عبدالرحمن خدایی امام جمعه بانه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه امام حسین (ع) متعلق به شیعه و سنی و همه آزادگان جهان است، گفت: جامعه اهل سنت متعلق به امام حسین (ع) است. اهل بيت عصمت و امام حسين (عليه السلام) با ايستادگي بي نظير در برابر دشمن، با نثار خون خود و 72 تن از ياران خود، دين اسلام را تا ابد در كنار دشمن حفظ كردند.

وی افزود: یکی از مهم ترین مطالب در مورد قرآن و پیامبر استپ) دلیل این امر این است که اتحاد و اتحاد و وفاداری مسلمانان اعم از شیعه و سنی باعث موفقیت دشمن و تضعیف آنها می شود.

معلم خوئیدی گفت: هم اهل سنت و هم شیعه معتقدند امام حسین (ع)آ) برای نهی از معروف و نهی از منکر و برای احیای سنت پیامبر.پ) که فراموش شد و برخاست تا رسوا نشود.

وی افزود: در تاریخ اهل سنت احترام اهل بیت(ع)آ) و محبت و محبت بر آنان سفارش شده است و اهل سنت نیز مانند برادران شیعه خود ارادت خاصی به اهل بیت دارند.آ) مخصوصا امام حسین(ع)آ) و امام رضا (آ) دارند.

معلم خدایی با اشاره به اینکه بین شیعه و سنی تفاوت دینی وجود ندارد، گفت: ما وقتی شیعیان ناراحت می شوند ناراحت می شویم و وقتی آنها خوشحال می شوند، اینها دشمنان هستند که ما را از هم جدا می کنند، با اهل بیت یکی نیست. آل البیت اگر به نظر اهل سنت احترام اهل بیت نباشد.

امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع)آ) حاوی درس ها و پیام های آموزنده و مثال ها و براهین برای همه مسلمانان امام حسین(ع) است.آ) او برای عدالت خواهی و مقابله با ظلم و ستم استبداد و استبداد قیام کرد و جان پر برکت خود را در این راه فدا کرد; این قیام و مرگ مایه عبرت مسلمانان و همه آزادگان است.

ارادت کردستان اهل سنت به امام حسین (ع) پایانی ندارد.

انقلابی در طول تاریخ با الهام از واقعه کربلا و قیام امام حسین (ع)آ) است

معلم عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پیامبر خدا به عنوان سفیر وحی در جامعه پسا توحیدی امر به تقوا، تقوا و نهی از منکر کرد. است.

وی افزود: ایستادگی در راه احیای اسلام و اقامه امر به معروف و نهی از منکر از اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) بود.آ) و درس بزرگ روز عاشورا این است که امام حسین (ع)آ) او برای حفظ و احیای دین مبین اسلام از جان و وجود خود گذشت.

به سوی جمعه دهگلان وی افزود: تقدیم امام حسین (ع)آ) برای همه مردان از هر مذاهب، مذاهب و مذاهب، این الگوی شورش علیه یک حاکم ظالم بود و در آن اقدام فداکارانه او درسی در مورد ایثار و آزادی برای همه بشریت آموخت.

وی در مورد وقایع کربلا در سال 61 هجری قمری گفت: امام حسین (ع)آ) گفتند من شیطون هستم شورا- به کربلا نیامد م اما دین را زنده خواهد کرد اجداد من بیا م اما ارتداد جایگزین روش پیامبر می شود.پ) قبلا، پیش از این.

معلم محمدی گفت: انقلاب های ضد ظلم در طول تاریخ با الهام از قیام کربلا و شخصیت امام حسین(ع) بوده است.آ) و پیام نهضت عاشورا باید به نسل های آینده منتقل شود.