پاپ فرانسیس به شایعات استعفای خود پاسخ داد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، پس از چند تحول در اواخر ماه اوت از جمله دیدار پاپ فرانسیس و کاردینال های جهان برای بحث و گفتگو درباره مقررات و بازدیدهای جدید کلیسای واتیکان. به شهر لاکویلا ایتالیا، گزارش رسانه ها او از عزیمت قریب الوقوع خود گفت.

شهر لاکیلا با پاپ سلستین پنجم مرتبط است. کسی که در سال 1294 استعفا داد. پاپ بندیکت شانزدهم نیز چهار سال قبل از استعفا در سال 2013 از این شهر دیدن کرد.

پاپ فرانسیس در گفت‌وگو با رویترز ضمن تکذیب شایعات استعفای خود گفت: همه این اتفاقات باعث شده است که عده‌ای فکر کنند که تنها یک «آیین» در حال انجام است، اما این مشکل حتی برای من پیش نیامده است. در حال حاضر، من واقعاً چنین قصدی ندارم!

البته پاپ فرانسیس در این مورد اعلام کرد که اگر شرارت فیزیکی او نتواند بر کلیسا حکومت کند، استعفا خواهد داد.

فرانسیس همچنین در مورد جنگ بین روسیه و اوکراین صحبت کرد و از روابط و روابط بین کاردینال پیترو پارولین، نفر دوم در واتیکان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گزارش داد که می تواند سفر به مسکو باشد.

تا کنون پاپ های کلیسای کاتولیک به مسکو سفر نکرده اند، اما پاپ فرانسیس گفت که در شرایط فعلی مناسب است.

وی گفت: می خواهم به اوکراین بروم و قبل از آن به مسکو بروم. ما در این مورد پیام هایی را رد و بدل کردیم زیرا فکر می کردم رئیس جمهور روسیه فضای کمی برای خدمت به جنبش صلح به من می دهد و اکنون این فرصت به من داده شده است. فکر می کنم بعد از بازگشت از کانادا امکان رفتن به اوکراین وجود دارد، اگرچه قبل از آن باید به روسیه بروم و به نوعی کمک کنم. با این حال می خواهم به هر دو پایتخت سفر کنم.

فرانسیس در مورد تصمیم اخیر دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر لغو قانون سقط جنین (رو علیه وید) و پذیرش ممنوعیت آن، گفت که به تصمیم دادگاه احترام می گذارد، اما اطلاعات کافی برای رسیدگی به این موضوع بحث برانگیز را ندارد. دیدگاه حقوقی ندارد.

وی همچنان سقط جنین را به شدت محکوم کرد و آن را به «اجیر کردن قاتل» تشبیه کرد و گفت: سؤال من این است. آیا گرفتن جان انسان برای حل مشکل قانونی و قانونی است؟