پاسخ دفاعی سوریه به حملات هوایی رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (واقعا) شامگاه جمعه اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به آسمان دمشق و جنوب سوریه پاسخ داد.

بر اساس این گزارش خبرگزاری واقعا وی شامگاه جمعه از شنیده شدن صدای انفجار در آسمان حومه دمشق، پایتخت سوریه خبر داد و افزود: پدافند هوایی در برابر حملات موشکی اسرائیل به دمشق و جنوب سوریه مقاومت می کند.

رژیم صهیونیستی شنبه گذشته 17 سپتامبر حمله جدیدی را به سوریه آغاز کرد. مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد که این حمله هوایی توسط 4 هواپیمای جنگی انجام شده است اف 16 اسرائیل را تمام کرد.

لازم به ذکر است که با وجود اعتراضات مکرر رژیم صهیونیستی در سوریه، سازمان ملل و شورای امنیت اقداماتی برای توقف این اقدامات خشونت آمیز انجام نداده اند.

صهیونیست ها تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را برای خشونت نظامی هدف قرار داده اند. دولت دمشق نیز بارها در نامه هایی به مقامات سازمان ملل متحد درخواست کرده است تا اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار خشونت نظامی رژیم صهیونیستی علیه سوریه انجام دهند.

اولین، “تصمیم گرفت المقداد وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی در پارلمان این کشور گفت: اسرائیل در کنار متحدانش آمریکا، استعمارگران غربی و رژیم ترکیه حامی تروریسم بوده و خواهد بود. در منطقه و برای تضمین تداوم گروه های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها خشونت انجام نخواهد داد. همیشه آویو مالک آن بود.