پادشاه عربستان سعودی: پایبندی به توافق هسته ای ایران ضروری است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی افتتاحیه سال سوم در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، درباره مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی اظهار نظر کرد. امسال. کشور.

بر اساس این گزارش، پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی سالانه خود گفت که این کشور برای حمایت از ثبات و تعادل در بازار جهانی نفت به عنوان عامل مهمی برای رشد اقتصاد جهانی تلاش می کند.

بر اساس این گزارش، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی در بخشی دیگر از سخنرانی خود در افتتاحیه سومین سال از هشتمین اجلاس مجلس شورا که با حضور محمد بن سلمان شاهزاده سعودی برگزار شد، بر این ضرورت تاکید کرد. به تبعیت از قطعنامه های شورای امنیت برای حفظ حاکمیت و ثبات ملی و تاکید بر عربی شدن سوریه و توقف خشونت در این کشور.

پادشاه عربستان همچنین با بیان اینکه از امنیت و ثبات عراق حمایت می کند، گفت: امنیت و ثبات عراق ستونی اساسی برای امنیت و ثبات منطقه است.

ملک سلمان همچنین بر لزوم اجرای اصلاحات همه جانبه سیاسی و اقتصادی در لبنان تاکید کرد.

پادشاه عربستان همچنین درباره تحولات لیبی گفت: ریاض از آتش بس کامل در این کشور حمایت می کند و بر اساس قطعنامه 2570 شورای امنیت خواستار خروج نیروهای خارجی از لیبی است.

سلمان بن عبدالعزیز در بخشی دیگر از سخنان خود بر موضع ریاض در حمایت از همه تلاش ها برای ایجاد راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران اوکراین تاکید کرد.

پادشاه عربستان همچنین خواستار پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود و همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

وی همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تلاش‌های خود را برای جلوگیری از تکثیر سلاح‌های کشتار جمعی تقویت کرده و اطمینان حاصل کنند که منطقه از چنین اشاعه‌ای مصون است.

ملک سلمان که کشورش بیش از هفت سال است که در یمن مورد حمله قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرده است که برقراری آتش بس تحت نظارت سازمان ملل در این کشور به پایان درگیری، بحران و تکمیل یک سیاست جامع سیاسی منجر شود. راه حل.