ویش کک جانمدین


کیک مخصوص کریسمس یا (تولد) کیک کره وانیلی مورد علاقه تمام زمان ها

تصمیم بگیرید کدام کیک با طعم را در جشن کریسمس یا جشن تولد خود سرو کنید؟ تو تنها نیستی. بسیاری از مردم برای گرفتن مهم ترین تصمیم دسر برای این روز خاص تلاش می کنند. برای کمک به آسان‌تر کردن آن، در اینجا کیکی وجود دارد که گزینه‌ای برای بسیاری از افراد است و تضمینی برای خوشحال کردن جمعیت است. این یک کیک کلاسیک کره-وانیلی است – طعم ساده و خوشمزه آن تقریباً با هر نوع فراستینگ و فیلینگ کار می کند. این دستور العمل ساده است:

کیک کره وانیلی مورد علاقه

همه: 8-10:
زمان آماده سازی: 30 دقیقه
زمان پخت: 45-50 دقیقه
آرد خود جوش : 1. فنجان
آرد ذرت: 1/3 پیمانه
کره: 185 گرم
شکر کرچک: 1. فنجان
اسانس وانیل: 3 قاشق چایخوری
شیر: 1/3 فنجان
تخم مرغ: 3 عدد
مسیر:
برای درست کردن آرد خود به خود، یک و نیم فنجان آرد همه منظوره، دو سوم قاشق چایخوری بیکینگ پودر و نصف قاشق چایخوری نمک میل کنید. از صافی الک کنید تا همه این مواد خوب مخلوط شوند.

با استفاده از همزن برقی، کره، اسانس وانیل، تخم مرغ، شیر، آرد ذرت و آرد الک شده را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. با سرعت متوسط ​​حدود سه دقیقه یا تا زمانی که یکدست شود هم بزنید. خمیر به تدریج رنگ خود را تغییر می دهد.

قالب 23 سانتی متری را چرب کنید. پایه را با کاغذ کره بپوشانید. خمیر را به طور مساوی در تابه آماده شده پخش کنید. فر را از قبل به مدت 10 دقیقه گرم کنید. کیک را در فر متوسط ​​به مدت 45 تا 50 دقیقه بپزید. قبل از اینکه قفسه سیمی را روشن کنید، بگذارید پنج دقیقه بماند تا خنک شود.

برای کرم کره ای سفید برفی با طعم وانیلی

کیک جشن کریسمس
کیک جشن کریسمس

مواد:
پودر مرنگ: 4 قاشق غذاخوری یا 4 سفیده تخم مرغ تازه
آب: 2/3 فنجان
پودر قند: 12 فنجان
سال: قاشق چایخوری
عصاره وانیل:. قاشق
کره: 1: فنجان
طعم کره: قاشق چایخوری
مسیر:
آب و پودر مرنگ را با هم مخلوط کنید. با سرعت بالا به مدت 10 دقیقه هم بزنید. بعد از هر بار اضافه کردن با سرعت کم، چهار فنجان شکر را هر بار یک فنجان اضافه کنید. به طور متناوب کره و بقیه شکر را اضافه کنید. نمک را اضافه کرده و مزه دار کنید. با سرعت کم بزنید تا یکدست شود. فراستینگ شما آماده است.
توجه کنید: نصف مقدار فراستینگ برای این کیک کافی است.
دسر مقرون به صرفه اغلب با میوه های کنسرو شده و کرم کره تکمیل می شود. این طعم دنج و جشن در جشن های کریسمس به شدت توصیه می شود. به لطف تطبیق پذیری و طعم شیرین آن