وقتی پدر موشک های اسرائیلی برای احترام به ما کلاه از سر برداشت/ نگران نیستیم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانداوود مرادیان کارگردان مجموعه مستندهنرمندوی در گفتگو با خبرنگاران مهر درباره این اثر توضیح داد: جمع آوری پول.هنرمنددر واقع این اولین قدم است. در گام اول باید به مسئولان نظامی اذعان کنیم که رسانه ها نیز می توانند پیشرفت های ارتش کشور را منعکس کنند و در عین حال قصه گو بودن مساوی نیست. تبلیغات است. از قبلهنرمند» روایت های ما از توسعه نظامی اغلب جنسیتی است تبلیغات صحبت از تاریخ در این زمینه بوده و اکنون نیز دشوار است. هنوز هم بیشتر تمایل دارد تبلیغات است.

او از تفاوت داستان گویی و تبلیغات وی در همین زمینه گفت: وقتی می خواهید درباره دستاوردها صحبت کنید، البته این دستاورد دارای موانع و داستان هایی است که بر اساس آن نیازسنجی است. به این معنا که اگر توانستید تانک “کرار” را بسازید، پس از مطالعه بقایای تانک “چیفتن“شما کار را شروع کردید، سپس برای مثال مانند”م 60″ و “تی شما “72” و خط تولید را مشاهده کردیدتی 72 اینچ در زمان جنگ، تا زمانی که به طراحی تانکی برسید که شبیه تانک های روسی و غربی است، اما بومی سازی هم دارد و به عنوان تولید داخلی ارزان قیمت، مناسب نیازهای آب و هوا است. روایت ها و داستان های توسعه نظامی تا سریال “هنرمندچیز زیادی ندیدیم.

بیشتر گزارش دهیدآستنیا“او!

این بازپرس افزود: در این راستا حتی برخی از گزارش های یگان مرکزی خبر مبنی بر پیشرفت نیروهای نظامی مورد توجه ویژه قرار گرفت. آستنیا میدانم! یک فرمانده نظامی جلوی دوربین ایستاد و گفت دستور دادند فلان چیز بسازیم و رفتیم ساختیم! معنای این روایت چیست؟ این مدل توسعه نظامی یکی است آستنیا است. ما در مجموعه هستیمهنرمند«ما نه وزارت دفاع ملی رفتیم، نه ارتش و سپاه. از این منظر، بررسی ما حاوی اشکالات کامپیوتری است و قابل ستایش نیست فضاهای خالی من موافق تحقیق هستم البته من معتقدم که ما در بخش مربوط به تسلیحات کمی ظلم به ارتش کردیم، زیرا تا آن زمان از نهضت «توکل بر خدا» اطلاع چندانی نداشتیم و نمی‌دانستیم که واقعاً چیست. ارتش. آغاز جنگ

برای نشان دادن موشک اگر از یک طرف آن را نشان دهید می تواند به عنوان دفاع در نظر گرفته شود، اگر آن را از زاویه ای دیگر نشان دهید می تواند بخشی از مشخصات آن باشد. اگر ادامه دهید و البته این چیزها خطرناک است. یکی از دلایلی که محققان از چنین موضوعاتی اجتناب می کنند، حساسیت است

وی ادامه داد: از آن فاصله در داستان ما هست، اما می توان گفتهنرمنداز روی دوش روابط عمومی سپاه و ارتش رفت. شرکت های این دو سازمان برای انجام این بررسی به ما اعتماد کردند اجازه بدید ببینم نتیجه چه خواهد شد؟ از این نظر ساخت این مستند اولین آزمون بود که به نظرم به دلیل اینکه مخاطبان زیادی را جذب کرد موفق بود. این بارها پست شده است. همین اتفاق منجر به راه اندازی پروژه ای با عنوان “موفقیت ایمنی” در شبکه تحقیق و تفحص با حضور محسن یزدی، مدیر این شبکه و 5 قسمت از آن تقریباً دو سال پیش شد که تاکنون انجام شده است. در واقع در این راستا خون ما خوشمون میاد! چون باید نهادی می ساختیم که واقعاً در مورد دستاوردهای ما بود محافظت دارند.

مرادیان ضمن تشریح وضعیت این نهادهای نظامی گفت: اینها نهادهایی هستند که هر دو می خواهند درباره دستاوردهای خود صحبت کنند اما نمی توانند. اخیراً وزارت دفاع، ارتش و سپاه برای نوشتن این گزارش ها دست به کار شده اند. در مورد آن محافظت اینها هم درست است. برای نشان دادن موشک اگر از یک طرف آن را نشان دهید می تواند به عنوان دفاع در نظر گرفته شود، اگر آن را از زاویه ای دیگر نشان دهید می تواند بخشی از مشخصات آن باشد. اگر ادامه دهید و البته این چیزها خطرناک است. یکی از دلایلی که محققان از چنین موضوعاتی اجتناب می کنند، حساسیت است. پس از عبور از اولین مانع برای جلب رضایت از این نهادها به جای همان داستان تبلیغات همانطور که گفتم تازه به این مرحله رسیده ایم که به کشور آسیبی نرسد.

وی افزود: مجموعه 15 قسمتی کنونی از نظر روایی و البته انبوه اطلاعات بسیار گسترده است.هنرمنددر جلو است. اگرچه سپاه و ارتش در این پروژه بیشتر با ما همکاری کرده اند، اما همچنان کار سختی در پیش داریم.

این خبرنگار درباره قدرت نظامی ایران در سال های اول جنگ گفت: واقعیت این است که ارتش منظم در دوره رضاخان در ایران تشکیل شد و سپس به دوران محمدرضا پهلوی منتقل شد. وقتی صحبت از این ارتش می شود باید به دو گروه اشاره کرد که یکی گروه ارتش و دیگری فرمانده ارتش است. فرماندهان ارتش پهلوی بعد از 22 بهمن 57 از ایران گریختند به جز آقای حبیب الهی که تا پیروزی انقلاب همچنان فرماندهی نیروی دریایی را بر عهده داشت و بعداً به ایران گریخت و حتی اقدام به دزدی دریایی کرد. از ایران در سال 1962. انجام داد! آن افرادی که متعلق به ارتش هستند، بدون توجه به بدنه ارتش و وابسته به به میل و سلیقه محمدرضا پهلوی هر چه می خواستند برای ارتش خریدند.

روایت بی عدالتی رسانه ای در ارتش

وی ادامه داد: از سوی دیگر متعلق به ارتش هستند که با همین ابزار آثاری خلق کردند. شاید یک هواپیما اف 14 که ساخت ایران بود مثل هواپیما اف 15 و اف نه 16، بلکه در این هواپیما بود که وقایع جنگ رخ داد. در واقع این حماسه توسط نیروهایی خلق شد که بر اثر ویرانی، پاکسازی و ویرانی ناشی از کودتا با فشار عظیمی مواجه شدند. نوژه و حالا که ایران مورد حمله قرار گرفت با تمام قوا در مقابل دشمن ایستادند. در عین حال وحشیگری در رسانه ها علیه ارتش وجود داشت و ما نمی گوییم که اگر ارتش در سال اول جنگ نبود، عراق به قلب ایران می رفت. ارتش وجود نداشت بدون 43 روز اول پس از انقلاب، جمهوری اسلامی استقرار نمی یافت. این یک واقعیت است.

این مصاحبه گر تاکید کرد: ارتش ما در جنگ با ارتش محمدرضا پهلوی قابل مقایسه نیست. در زمان محمدرضا پهلوی کدام ارتش جرات داشت از ساخت تفنگ صحبت کند؟ امروز ارتش ما هواپیمای کوثر را ساخته است و تولید آن کاملا بومی است و اگر خوش شانس باشند در آینده جنگنده هم خواهند ساخت.

مرادیان از مشاهدات خود در روند انجام تحقیقاتهنرمندوی درباره دستاوردهای نظامی ایران نیز گفت: حدود 14 سال است که در رزمایش های سپاه شرکت می کنم و دستاوردهای بزرگ نظامی را از نزدیک دیده ام. آنچه در تحلیل وجود داردهنرمندبه شما گفتم این دیدگاه برای من عجیب و خاص نیست. به نظر من “ایمان” مهمترین نکته در تولید سلاح است. این موضوع بسیار مهم است و باورها اغلب ریشه در نیاز دارند. از آنجایی که نیازهای جمهوری اسلامی در این زمینه بسیار مهم است، رشد سریعی داشته است. برعکس، صنایع داخلی در انحصار بودند و بحثی در مورد ماندگاری و بقای آنها وجود نداشت. تمام صنایع داخلی در حالی متوقف شد که صنعت دفاعی ما امروز وارد بازار شد.

در حال حاضر ایران نگران حمله هیچ قدرت خارجی نیست

وی افزود: یکی از ابزارهای جدید در اداره ارتش ما رباتیک در خودروهای زرهی است و امیدوارم بتوانم با دستاوردهای آنها در این زمینه به اطلاع عموم برسم، این حوزه ارتش و سپاه است. این بدان معناست که شما علاوه بر تانک ها و نفربرها، ربات می کنید مقدار کمی در دستان شما اهداف آسانی نیستند و می توانند صدمات زیادی به پیاده نظام و پیاده نظام وارد کنند. این بخش از دستاورد چند سال پیش ارائه شد. با خروج از عرصه تسلیحاتی، دستاوردهای ویژه ای در حوزه موشکی داریم. موشککمیما در این زمینه پیشرفت کرده ایم که به پدر موشکی اسرائیل پاسخ داد: «به افتخار این موشک کلاه از سر برمی دارم!» موشک دیگری به نام «ابومهدی» ساخته شد، این دو موشک است که دشمنان برداشتند. کلاه خود را به افتخار آنها، داشتن این سلاح ها، ایران را به یک بازدارنده کامل در برابر حملات خارجی تبدیل کرده است، حالا دیگر نگران حملات ایران یک قدرت خارجی نیستیم.