وعده کمک 400 میلیون دلاری بن سلمان به اوکراین – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، خبرگزاری دولتی عربستان سعودی اعلام کرد که عربستان سعودی ۴۰۰ میلیون دلار به اوکراین کمک خواهد کرد.

در این خبر آمده است که «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی روز جمعه با ولودیمیر زلینسکیبا رئیس جمهور اوکراین تماس تلفنی برقرار کرد و طی آن تماس تلفنی از کمک مالی خود به اوکراین خبر داد.

همچنین گفته می‌شود که در این تماس تلفنی، ولیعهد عربستان سعودی تمایل کشورش را برای ادامه تلاش‌های میانجی‌گری و حمایت از هر چیزی که به کاهش تنش در جنگ اوکراین کمک می‌کند، ابراز کرد.

با یکدیگر، “ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین از تماس تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی خبر داد. زلینسکی در این کالاها وی گفت که با شاهزاده سعودی برای همکاری برای آزادی زندانیان و همچنین کمک مالی به توافق رسیده است.

عربستان سعودی همچنین میانجی بین روسیه و اوکراین در تبادل زندانیان است گری انجام داد. حدود یک ماه پیش، وزارت امور خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد: روسیه 10 اسیر جنگی خارجی از اوکراین شامل 5 انگلیسی، دو آمریکایی و سه شهروند از سوئد، کرواسی و مراکش را به عنوان بخشی از سیستم مبادله آزاد کرد. . اسیران جنگی با وساطت عربستان سعودی و هواپیما حامل این اسرا وارد عربستان شد.

این وزارتخانه افزود: مقامات سعودی این اسیران را گرفته و از روسیه به عربستان سعودی منتقل کردند و سعی کردند بازگشت آنها را به کشورشان تسهیل کنند. بر اساس این گزارش، آنتونی یک بار دیگر وی در واکنش به تبادل اسرا بین روسیه و اوکراین با وساطت عربستان سعودی گفت که کشورهایش از تبادل اسرا بین اوکراین و روسیه استقبال می کنند، از جمله دو آمریکایی که در زمان خدمت در ارتش اوکراین اسیر شده اند.

تاکنون بسیاری از کشورها تمایل خود را برای میانجیگری میان اوکراین و روسیه برای پایان دادن به جنگ اعلام کرده اند، تلاشی که به جایی نمی رسد.