وعده رئیس جمهور برای تامین زیرساخت های لازم برای زائران مشهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در حاشیه بازدید از قرارگاه زیارتی دهه آخر صفر با اشاره به بعد جسمی و روحی انسان و لزوم آرامش بخشی گفت: وقتی ما به دنبال آرامش هستیم، زیارت معنا پیدا می کند، زیارت راهی است برای به دست آوردن آرامشی پایدار و پایدار که بتواند این آرامش را برای انسان تا زمان زندگی در دنیا حفظ کند.

وی افزود: به خاطر وجود حضرت علی بن موسی رضایت (آ) در ایران اسلامی ما وظیفه داریم اقدام کنیم. دولت باید در گردشگری به تعهدات خاصی عمل کند، اما رفتن به مشهد چیز دیگری است زیرا سفر زیارتی به اوج آرامش رسیده است.

حجت الاسلام پژمانفر وی افزود: این موضوع را در برنامه پنجم توسعه کشور در نظر گرفتیم و با توجه به اینکه جمعیت آن زمان 75 میلیون نفر بود، حضور 25 میلیون زائر را پیش بینی کردیم. یعنی هر ایرانی باید سالی یک بار برای زیارت به مشهد برود.

وی تاکید کرد: ما نیز وظیفه داریم شرایط زیارت مشهد را برای همه اقشار فراهم کنیم تا فقیر و غنی به مشهد بروند و از فضای معنوی بهره مند شوند مشهد و از زیارت بهره مند شوند.

رئیس کمیسیون اصل 90 شورای اسلامی با بیان اینکه مشهد نیازمند زیرساخت ها و امکاناتی است که فضایی آرام برای زیارت فراهم کند، تصریح کرد: مشکل ایجاد مسکن ارزان قیمت امکان بهره مندی زائران از سراسر دنیا را نیز فراهم می کند. زیارت

وی تاکید کرد: مشهدی ها از زیرساخت های ارائه شده برای زائران استفاده نمی کنند و اگر تقاضای افزایش اعتبار و تامین زیرساخت ها برای زائران داریم، برای اسکان بهتر زائران و ارائه خدمات بهتر به مسافر است.

حجت الاسلام پژمانفر وی درباره تخصیص بودجه سفر زیارتی به مشهد مقدس گفت: در سال 1392 که تخصیص بودجه سفر زیارتی مشهد به تصویب رسید، دولت تصمیم گرفت سالانه 200 میلیارد تومان به مدت 5 سال برای مشهد مقدس در نظر بگیرد که این رقم در نظر گرفته شده است. متأسفانه پرداخت نشد و با پول پرداختی دولت نتوانستیم زیرساخت های لازم را بسازیم

وی با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال تامین اعتبار برای ایجاد زیرساخت های زائران هستیم، افزود: در این خصوص بحث های مفصلی صورت گرفته و آقای رئیسی نیز قول داده اند که امکانات و زیرساخت های مورد نیاز زائران بومی را تامین کنند. مشهد.”

زیارت یک موضوع بین المللی است

به گزارش روابط عمومی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، پژمانفر وی تاکید کرد: زیارت یک مشکل ملی نیست بلکه یک مشکل بین المللی است، مشهد مقصد پروازهای بین المللی است و زائران زیادی 5 بار به مشهد آمده اند و با آمدن به مشهد سفر به ایران را تجربه کرده اند که نشان می دهد اما مشهد باید و باید باشد. . زیرساخت ها باید به طور کامل برای همه اقشار ایجاد شود و به دنبال آن در مجلس شورای ملی فضای رایگان برای زائران فراهم شود.