وعده افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانی: پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد به پروژه ای تاریخی در مرکز شهر لرستان تبدیل شده است که پس از 19 سال به مرحله افتتاح نرسید.

کتابخانه مرکزی خرم آباد در مجاورت مصلی الغدیر این شهر پروژه ای است که می تواند بخشی از خلاءهای حوزه کتابخانه در مرکز شهر لرستان را برطرف کند، بنابراین تکمیل این پروژه به یکی از خواسته های مردم تبدیل شده است. و مسئول

اهمیت اجرا و بهره برداری از این طرح بیش از پیش مشهود است زیرا لرستان متاسفانه در زمینه کتابخانه های سرانه وضعیت مناسبی ندارد. قسمتی از استان انتهای جدول یکی از استان های مختلف کشور است.

توجه دولت سیزدهم به پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد

از سوی دیگر روند کند تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی انتقادات فراوانی را از سوی مردم و مسئولان استانی به این وضعیت برانگیخته است، پروژه ای که بنا به اظهار نظر برخی نزدیک به 19 سال است که لرستانی ها را معطل کرده است.

در سفر رئیس جمهور به استان لرستان، دولت سیزدهم از تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری در لرستان برای احیای امید به بهره برداری از این طرح ها به ویژه پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد مطلع شد.

وام میلیاردی برای کتابخانه/پروژه حل فرهنگی 19 ساله

وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی در سفر رئیس جمهور به لرستان، نظارت بر پروژه های فرهنگی و هنری لرستان را برعهده داشت تا از زمان «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی، بررسی و تکمیل شود. در توییتر خود نوشت: در سفر هیئت دولت به استان لرستان، 200 میلیارد تومان برای تکمیل نگارخانه مرکزی خرم آباد و 60 میلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه بدهکار شد. سلام مردم این استان منصوب می شوند. تلاش می شود تا با ادامه روندی که از قبل تکمیل شده است، بیشتر این کاستی ها در رژیم سیزدهم برطرف شود.

وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی نیز پیش از این در جلسه شورای مدیریت استان در پایان بازدید دولت گفت: 60 میلیارد برای تکمیل کتابخانه اختصاص یافته است. سلام خرم آباد مرکزی، نورآباد، سلامبروجرد آری شتر قبلا مطالعه کرده ایم

قول افتتاح فاز اول پروژه تا پایان شهریور ماه

بهرام ستاری معاون استاندار لرستان در بازدید از این پروژه گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد بین 80 تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گفت: امیدواریم با برنامه کم اهمیت این پروژه باید به سرعت به مرحله افتتاحیه برسد.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه تاکنون 18 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است افزود: مراحل ساخت فاز دوم پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد است که شامل اتاق ها، خدمات عمومی و … است. پشت.

وام میلیاردی برای کتابخانه/پروژه حل فرهنگی 19 ساله

ستاری تصریح کرد: امیدواریم مدیریت و سازماندهی برنامه باشد کم اهمیت و ناظر پروژه می تواند برنامه ریزی کند کم اهمیت به طوری که تداوم کار داخلی طبق برنامه باشد.

وی گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد اواخر شهریور ماه سال جاری آغاز می شود.

تجهیز مرحله دوم کتابخانه در صورت اعطای اعتبار

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه سلام سردار لرستان در این بازدید همچنین از تلاش برای تجهیز فاز اول پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد خبر داد و گفت: فاز اول این کتابخانه شامل کتابخانه، کلاس های درس، قسمت نابینایان و ناشنوایان، کلاس های مرتبط خواهد بود. به کتابخانه و غیره

وی گفت: به محض اینکه پروژه را به ما تحویل دهند، ما کارآفرینان شروع به تجهیز می کنیم.

مدیرکل کتابخانه سلام سرلشکر لرستان ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی منابع و کتاب تهیه و در کتابخانه مرکزی خرم آباد قرار داده ایم.

طهماسبی گفت: فاز دوم این کتابخانه که متشکل از معاونت اداری و ساخت یک نمایش این تئاتر بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وعده افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد تا پایان شهریور

وی گفت: این را به هموطنان خود قول می دهیم، اگر جایزه در سفر گذشته رئیس جمهور و عنایت هیئت حاکمه، گام دوم این کتابخانه باشد.

بر اساس این گزارش، وجود نیم میلیون پروژه فرهنگی در لرستان نشان می دهد که مسئولان در گذشته نسبت به تقویت زیرساخت های فرهنگی و هنری غفلت کرده اند. حالا که رژیم سیزدهم می آید فرهنگ در بین مردم کم می شود. حل این پروژه برای احیای امید با افتتاح این پروژه فرهنگی.