وضعیت تاریخی فقر یزد/ اعتبار اقتصادی ناکافی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانی: استان یزد به دلیل سواحل تاریخی ملی و بین المللی در شهر تاریخی یزد در کشور و حتی جهان بی نظیر است اما مدیریت ناهموار این بافت ها و کمبود اعتبار یک ریسک است. آینده این بافت ها را به چالش کشید.

بزرگترین ذخایر تاریخی ثبت شده در کشور مربوط به استان یزد است که این ذخایر در اکثر مناطق وضعیت مناسبی ندارند اما نوید افزایش اعتبار این بافت ها در چهار برابر نوید روز فعال این مجموعه ها بود. یک وعده محقق نشده

در میان استان های کشور، یزد بیشترین بعد تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی شهرهای مختلف را دارد، بافت هایی که اگرچه وضعیت مناسبی ندارند، اما باید با چهار برابر شدن اعتبارات برای مدت کوتاهی احیا شوند. سفر هیئت دولت به استان یزد.

عمق بافت تاریخی یزد

استان یزد دارای 3 میلیون و 550 هزار هکتار بافت تاریخی در شهرهای یزد، میبد، اردکان، ابرکوه، مهریز، تفت و خاتم است که بیشترین وسعت مربوط به شهرهای یزد و میبد است.

وسعت این شرایط و تعدد آثار تاریخی و مهم در آن ها از یک سو و چالش های مدیریت این شرایط به هم پیوسته چالش هایی هستند که مدیریت جهان را تهدید می کنند.داستان اما به نظر می رسد معرفی برخی از این چالش ها را حل می کند و مشکل را حل می کند.

وضعیت تاریخی یزد وضعیت اقتصادی فقر/اعتباری است

کمبود اعتبار برای مرمت و بهسازی باعث شد ساکنان اولیه از این وضعیت فرار کنند و بسیاری از خانه ها خالی از سکنه شود و زمینه مهاجرت بومیان به محل آن فراهم شود تا این شرایط از هویت خود حذف شود و افراد بومی کمتری برای سکونت در آن اقدام کنند.

کمبود اعتبار برای مرمت و بهسازی باعث شد ساکنان اولیه از این وضعیت فرار کنند و بسیاری از خانه ها خالی از سکنه شود و زمینه مهاجرت بومیان به محل آن فراهم شود تا این شرایط از هویت خود حذف شود و افراد بومی کمتری برای سکونت در آن اقدام کنند.

در میان بافت های تاریخی استان، بافت تاریخی یزد بیش از جهانی شدن مورد توجه قرار گرفته است، اما وسعت، تعداد مشاغل و شرایط نامناسب آن باعث کمبود بودجه برای حفاظت از این جهان شده و هر ساله درخواست مردم را در پی داشته است. مقامات برای افزایش بودجه برای حفاظت و نگهداری از جهان تاریخ تکرار می شود، تقاضا همچنان نگران کننده به دلیل عدم تحقق است.

وعده 40 میلیاردی شد 15 میلیارد

در سفر هیئت دولت به استان یزد و بازدید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بافت تاریخی شهرستان برخی استان و ارائه گزارش مسئولان استان مقرر شد. که 40 میلیارد تومان به حفظ موقعیت تاریخی استان اختصاص داده شد، اما آنچه در حال حاضر گفته می شود، این بدهی بین 15 تا 16 میلیارد تومان است که کفاف نگهداری حتی یکی از بافت های تاریخی استان را نمی دهد. استان.

وضعیت تاریخی یزد وضعیت اقتصادی فقر/اعتباری است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در گفتگو با خبرنگار مهر با کمک کمبود اعتبار برای نگهداری آثار تاریخی استان یزد در شهرهای یزد، میبد، اردکان، ابرکوه، خاتم، مهریز و تفت اعتبارات اختصاص یافته به بودجه امسال را 16 میلیارد تومان اعلام کرد.

احمد آخوندی افزود: از نظر کالبدی با همکاری شهرداری اقداماتی برای ساخت کف و بدنه بافت تاریخی انجام شد و اداره میراث فرهنگی استان نیز اقداماتی را برای مرمت فوری انجام داد. بدنه داستان به خصوص پس از سیل اخیر.

شبکه های تاریخی در معرض خطر

وی وسعت تاریخی استان را 3550 هکتار عنوان کرد و افزود: بزرگترین مشکل امروز مربوط به تاریخ شهرستان است. گره در شهرستان های اردکان، تفت و مهریز به دلیل تخریب پارک قدیمی بخشی از پارک شهر استان است.

آخوندی می گوید: این باغ شهرها در حال تبدیل شدن به مسکن جدید هستند که بافت بافت تاریخی را از بین می برد ممکن است اصابت و منجر به تخریب سایر بناهای تاریخی خواهد شد.

وی افزود: 5 هزار اثر تاریخی در استان شناخته شده است که 2 هزار اثر آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و تعداد آثار تاریخی در صحنه تاریخی استان قطعا بیش از این است. این طرف حفاظت از چشم انداز تاریخی و بناهای ارزشمند منحصر به فرد آن مهم است.

وضعیت تاریخی یزد وضعیت اقتصادی فقر/اعتباری است

آخوندی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه ریزی برای پایش سازه بناهای خشتی یافت شده در بافت تاریخی آنها برای استحکام بخشی و تعمیرات فوری در اثر سیل اخیر و جلوگیری از تخریب های بعدی در حال انجام است.

بین اعتبارات تخصیصی و اعتبارات مورد نیاز در بافت تاریخی برابری وجود ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در بودجه امسال 16 میلیارد تومان برای حفاظت از بافت های تاریخی استان در نظر گرفته شده که با بدهی مورد نیاز برای حفظ تاریخ همخوانی ندارد. بافت های استان

وی از نیاز 100 میلیارد تومانی برای حفاظت از محیط زیست تاریخی استان خبر داد و افزود: البته برخی مشکلات در شرایط تاریخی به ویژه تخریب های ناشی از سیل توسط بنیاد مسکن در حال پیگیری است اما با اعتبارات، این حوزه از بافت تاریخی، به ویژه به این دلیل که او جهان یزد را حفظ کرده است.

آخوندی همچنین مدیریت یکپارچه جهان تاریخی را یکی از نیازهای اساسی برای مدیریت هر چه بهتر و حفاظت از جهان تاریخی برشمرد و افزود: اقدامات بسیاری از سوی شهرداری در این زمینه انجام شده است- وقایع تاریخی و سایر نهادها نیز خدمات ارائه می دهند. اما لازم است. همه این خدمات باید حول محور مدیریت مدیرکل میراث فرهنگی باشد تا ثبات بیشتری داشته باشد.

وضعیت تاریخی یزد وضعیت اقتصادی فقر/اعتباری است

وی، اولویت ساخت و ساز در حوزه تاریخ، مدیریت و دفع آب های سطحی و تعیین تعیین بناهای ناشناخته را بیان کرد. خداوند و ناشناخته مالک و بسیاری از مالک وی بیان کرد و افزود: امیدواریم با این اقدامات بتوانیم از حداکثر توان برای مدیریت سلول های تاریخی استفاده کنیم و شاهد افزایش هزینه ها برای حفاظت بهتر و بیشتر از این میراث گرانبها و به دور از تخریب باشیم.

با این اقدامات به نظر می رسد اعتبار بیشتری برای استان برای حفظ موقعیت ها و برنامه های تاریخی می طلبد. مقدار کمی برای صرف هزینه بسیار مهم است و باید برای این چالش چاره ای اندیشید تا این میراث گرانبها از تباهی مصون بماند و روزی مانند جهان داستان یزد دنیا را به دنیا آورد. . . سرپوش کشور ما بودن