وزیر کشاورزی باید پاسخگوی کم کاری شرکت پشتیبانی امور دام باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش مهر، علیرضا عباسی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی شناسایی و رفع موانع تولیدکنندگان طیور و تخم مرغ که در خانه ملت کرج برگزار شد، اظهار داشت: مطابق با واقعیت ها، البته بازخورد تولیدکننده در زمین است. می تواند به این مشکل کمک کند.

وی همچنین افزود: اگر از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان حمایت شود، نتایج بلندمدت به دست می آید.

عباسی با تایید آگاهی از محیط تولید خاطرنشان کرد: همیشه در محافل گفته می شود که تعداد دام کم است و یا قیمت محصول گران است. چقدر از دانش مدرن برای افزایش بهره وری و تغییر تغییرات آب و هوایی استفاده کرده ایم؟

وی افزود: 12.5 میلیارد دلار برای واردات تجهیزات دامی در سال گذشته تخصیص داده شد، چرا برای افزایش تولیدات دامی کشور جلو نمی رویم؟ یا چقدر برای جایگزینی دام های دوستدار آب و هوای کشور کار شده است؟

عباسی با انتقاد از رویکرد پژوهشی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی، خواستار فعال‌تر شدن مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی در حوزه کشاورزی شد و افزود: تحقیقات در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهاد کشاورزی چه تأثیری بر حوزه سفید دارد. و تولید پروتئین قرمز در کشور مسئولیت تحقیق و مطالعه در بخش اصلاح نژاد و ضریب تبدیل طیور بر عهده کیست؟ این انتظار از پرورش دهندگان طیور و دام وجود ندارد.

عباسی با بیان اینکه نتایج تحقیقات و مطالعات در بخش کشاورزی در مزارع و بازارها یافت می شود. وی بیان کرد: زمانی که به این موضوع به درستی رسیدگی نشود، مطمئناً قیمت محصول بالا می رود.

وی با بیان اینکه در کشور ما در بخش کشاورزی خلاء بزرگی وجود دارد، به عنوان مثال در تولید گندم به طور متوسط ​​3.5 تا 4 تن در هکتار وجود دارد، در حالی که 14 تن گندم خبره کشور است. این به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بستگی دارد که علم و فناوری بتواند روی تولید کار کند و عملکرد در هکتار را افزایش دهد و سود بیشتری به تولید بدهد.

عضوکمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بزرگ‌ترین عقب‌نشینی‌ها در بخش طیور و طیور دو مشکل مالی بود که اصلاح آن فکر خوبی است و از یک طرف دولت مجبور به رفع آن شده است. این سیاست را انتخاب و اجرا کنید، اما در حین اجرا خلأهایی وجود دارد که باید اصلاح شود و امیدواریم با همفکری و همکاری در این جلسات و جلسات کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و ارائه این خلاءها برطرف شود. به دولت و نظارت بر اجرای آن.

وی همچنین گفت: تعاونی های روستایی و تشکل های حمایت از امور دام باید در اجرای این سیاست جدید دولت مشارکت و حمایت فعال داشته باشند و در اجرای این سیاست محل انگ و معرفی رانت های جعلی و فساد نباشند. پیوندی به وجود فساد در این دو مجموعه ایجاد کرد.

عباسی گفت: وزیر کشاورزی باید پاسخ دهد که کدام یک از وظایف حمایت از صنعت دامپروری در آن مدت انجام شده است. وی ادامه داد: کمک به تولید نهاده های کشاورزی بخشی از کارهای حمایتی دام است اما این کار انجام نشده و در این زمینه نواقصی وجود دارد.

وی افزود: برای حل مشکل مرغداری پیشنهاد وزیر کشاورزی این است که در زمان تولید که کمتر از 100 روز است، وام به تولیدکنندگان در نظر گرفته شود و این مدت زمان تمام شده است. ، محصولات عرضه شده به بازار باید برای حل مشکل نقدینگی مرغداران پرداخت شود.

وی در خصوص رسوایی پیرامون شرکت آریو سهیل تجارت گفت: شعار دولت سیزدهم مبارزه با فساد است، فساد به صلاح این دولت نیست، اگر مشکل از دولت قبل باشد اول فساد هم مشکل دارد. در این دولت اگر در رژیم گذشته پیشگیری از تولید مشکل داشت، در این رژیم هم مشکل است.

همین نماینده مجلس در ادامه گفت: هرکسی که مرتکب فساد شده باید پاسخگو باشد. پس از گذشت دو ماه همچنان دامداران و مرغداران معترض هستند اما هنوز تجهیزاتی دریافت نکرده اند.

مردان نیز می دانند؛ عذر انحصار را شکستی، اجاره را لغو کردی؟ آیا این شرکت تاکنون اقدام به واردات و توزیع گرما کرده است؟ حالا این موضوع عمومی و خصوصی شده است. تولیدکنندگان و مردم با دیدن این مشکل چه فکری می کنند؟ به سرعت جامعه و تولیدکنندگان را حذف کنید.