وزیر دارایی انگلیس نیز به عنوان نخست وزیر منصوب شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، ناظم الزهوی وزیر سابق دارایی و وزیر آموزش و پرورش نامزدی خود را برای رهبری حزب محافظه کار و جایگزینی بوریس جانسون اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، الزهوی پس از گرانت شاپس، وزیر حمل و نقل بریتانیا، دومین وزیری است که تمایل خود را برای رهبری حزب محافظه کار و تشکیل دولت جدید اعلام کرده است.

“گرنت شاپس” (Grant Shapps)، وزیر حمل و نقل بریتانیا، شنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد برای نخست وزیری این کشور نامزد شود.

به گزارش این رسانه، وزیر حمل و نقل بریتانیا گفته است که به عنوان رهبر حزب محافظه کار نامزد خواهد شد و دولت جدید را تصاحب خواهد کرد.

ریشی سوناک، وزیر سابق خزانه داری بریتانیا، روز جمعه رسما نامزدی خود را به عنوان رهبر حزب محافظه کار و جانشینی بوریس جانسون اعلام کرد.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز در پی تخلفات اخیر در کابینه خود و پس از برکناری 50 وزیر و نماینده پارلمان از همکاری با وی، استعفای خود را از سمت نخست وزیری اعلام کرد.

با اعلام استعفای جانسون از نخست‌وزیری بریتانیا، حزب محافظه‌کار روند انتخاب جایگزین او را از روز پنجشنبه آغاز کرد، روندی که ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا به نتیجه برسد.

استعفای وزرای کابینه بریتانیا جانسون را مجبور به کناره گیری کرده است. موج استعفاها در کابینه بریتانیا پس از آن آغاز شد که جانسون به دلیل آزار جنسی از سوی اعضای ارشد کابینه تحت فشار قرار گرفت.