وزیر امور خارجه روسیه وارد کنگو شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، “سرگئی.” لاوروف وزیر امور خارجه روسیه برای یک سفر رسمی وارد جمهوری کنگو شد.

لاوروف پس از سفر به مصر وارد جمهوری کنگو شد و تور آفریقایی خود را در کنگو ادامه داد. این اولین سفر رسمی وزیر خارجه روسیه به جمهوری کنگو در سه دهه اخیر است و قرار است روز دوشنبه با رهبر این کشور دیدار کند.

پس از مصر و جمهوری کنگو، دیپلمات ارشد روسیه در چارچوب سفر آفریقایی خود از اوگاندا و اتیوپی نیز دیدن خواهد کرد.

در جریان سفر وزیر خارجه روسیه به مصر که پیش از کنگو انجام شد، رئیس جمهور روسیه نامه ای به عبدالفتاح ارسال کرد. ذهن یک کودک پیامی ارسال کرد و به نظر می‌رسید که نامه حاوی پیام ویژه‌ای از رئیس‌جمهور روسیه به هموطنان مصری‌اش بود. این موضوع نیز مورد بحث مقامات مصری است کمک و سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر با اشاره به محتوای نامه رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود گفت: پوتین در این نامه بر تداوم تلاش برای تقویت روابط دو طرف تاکید کرد. بسام رازی همچنین گفت: در نامه پوتین به السیسی روابط راهبردی مصر و روسیه تقویت شد.

اکنون با توجه به نامه خصوصی رئیس جمهور روسیه به همتای مصری خود، مشخص نیست که آیا سفر وزیر امور خارجه روسیه به دیگر کشورهای آفریقایی و اکنون به کنگو با پیام ویژه پوتین به رئیس دولت همراه خواهد بود یا خیر. . این کشورها یا نه؟