وزیر امور خارجه ایران به کلمبیا رفت – خبرگزاری مهر و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیویورک تایمز، «آنتونی آره. یک بار دیگروزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با رئیس جمهور منتخب کلمبیا، “گوستاوو پترواین دیدار زمانی برگزار شد که موضع رئیس جمهور جدید کلمبیا در قبال کوبا، جنگ با مواد مخدر و ونزوئلا با واشنگتن متفاوت است و رئیس جمهور جدید کلمبیا دیدگاهی انتقادی به این موضوع دارد. واشنگتن.

در این دیدار این دیدار صورت گرفت یک بار دیگر از آغاز سفر پنج روزه خود به آمریکای جنوبی خبر داد و وارد بوگوتا، پایتخت کلمبیا شد. این سفر نیز یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری برزیل با رقابت “زئیر بولسونارو“، رئیس جمهور جناح راست در برابر “لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، کاندیدای چپ در دور دوم قرعه کشی شد.

ایالات متحده از لحاظ تاریخی روابط نزدیکی با کلمبیا داشته و از عملیات نظامی این کشور علیه کارتل های مواد مخدر حمایت کرده است. یک بار دیگر در کنفرانس مطبوعاتی با پترو او در کاخ ریاست جمهوری بوگوتا همه اختلافات این کشور را به حداقل رساند و گفت: ما به حرف هم گوش می دهیم و از هم یاد می گیریم.

پتروعضو سابق یک گروه جنگ چریکی او که یک شهرساز و دوستدار محیط زیست پرشور بود، اخیراً اعلام کرد که جنگ کلمبیا علیه مواد مخدر شکست خورده است.

اول هم “گوستاوو پترورئیس جمهور کلمبیا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک از کشورهای آمریکای لاتین خواست برای پایان دادن به جنگ با مواد مخدر متحد شوند. پترو وی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: او توسط آمریکای لاتین مجروح شد. ممکن است من خواهم آمدمن از شما می خواهم که جنگ بی معنی با مواد مخدر را متوقف کنید. جامعه گسترده تر آمریکای لاتین باید برای شکست دادن آنچه بر بدن ما سرکوب می کند متحد شوند.

بر اساس گزارش کمیسیون حقیقت جب کلمبیا، قاچاق مواد مخدر و جنگ با مواد مخدر ریشه درگیری های مسلحانه در این کشور آمریکای لاتین است.

این کشور آمریکای جنوبی که بزرگترین تولیدکننده کوکائین در جهان محسوب می شود، تحت فشار جهانی قابل توجهی برای کاهش تولید کوکائین قرار دارد.

در جولای سال جاری، دو ماه پیش، دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر (ONDCP) کاخ سفید گزارش داد که تولید کوکائین در کلمبیا با کاهش 994 تنی در سال 2020 به 972 تن در سال 2021 رسیده است. به گفته این موسسه آمریکایی، در کلمبیا محصولات زراعی وجود دارد کک که جزء اصلی کوکائین است، در سال 2021 به 234000 هکتار کاهش یافت و در سال 2020 به 245000 هکتار رسید.

پترو او همچنین در سخنرانی خود در سازمان ملل وعده داد که وابستگی کلمبیا به صادرات هیدروکربن را کاهش دهد. رئیس جمهور کلمبیا همچنین از وابستگی جهان به نفت و زغال سنگ انتقاد کرد و افزود: تلاش ها برای جلوگیری از گرمایش زمین با شکست مواجه شده و مبارزه با بحران آب و هوا شکست خورده است.