وزارت جهاد کشاورزی لایحه جامع مدیریت رودخانه ها را تهیه کند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با ابراز تاسف و تسلیت برای جان باختن تنی چند از هموطنان در سیل اخیر در نقاط مختلف کشور، صبر و شکیبایی و همراهی خود را اعلام کرد. . مردم از مدیریت بحران و تلاش گروه های اورژانس و امداد و نجات در این موارد قدردانی کردند.

وی همچنین با قدردانی از ورود والیان و سایر مسئولان محلی برای مدیریت کمک به آسیب دیدگان سیل، تاکید کرد که خشم و هجمه اخیر به کارکنان دولت به دلیل به موقع بودن و حضور در صحنه در مدیریت بحران است. .

رئیس جمهور تسریع در بازسازی منازل آسیب دیده از سیل، جبران خسارات وارده از سوی ساکنان، پرداخت زیرساخت ها برای کشاورزان و دامداران آسیب دیده، خرید دام سالم از دامداران خراب و امحال وی یکی از اقدامات حمایتی از سیل زدگان را زمان بازگرداندن مبالغ پرداختی به آنها برشمرد.

رئیسی مشکل اصلی را پیشگیری و کاهش خسارات ناشی از سیل و جهت گیری سیلاب در راستای ساخت و ساز و وزارتخانه دانست. کاشت موظف به تهیه لایحه جامع در این خصوص با همکاری سایر ادارات می باشد.

وی تاکید کرد: مسئولیت مردم محور اصلی این لایحه است و باید برنامه ریزی دقیق و عملی برای مدیریت 90 میلیون هکتار از اراضی کشور نیز در نظر گرفته شود.

رئیس جمهور در ابتدای این دیدار ایام سوگواری امام حسین (ع) را تسلیت گفت.آ) و تایید از نصب و راه اندازی حالت سیزدهم از تعالیم این پیامبر می فرماید: زندگانی امام حسین (ع)آ) عاشورا چراغ راه همه مردم و پیامی برای همه علما و آزادگان جهان است.

با اشاره به نقش حضرت امام سجاد(ع)آ) و حضرت زینب کبری (س) وی در تبیین پیام و فرهنگ عاشورا گفت: امام زین العابدین(ع)آ) و حضرت زینب(س)س) با تبیین و ایجاد ساختارهای مؤثری مانند اربعین که نماد و مظهر عاشورا است، نگذاشتند پیام حسینی تحریف و فراموش شود.