ورود ۴ جنگنده چینی به منطقه پدافند هوایی تایوان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع تایوان اعلام کرد که 4 فروند جنگنده J-16 ارتش آزادیبخش خلق چین روز دوشنبه وارد منطقه پدافند هوایی این جزیره شدند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع جزیره تایوان در بیانیه خود اعلام کرد: 4 فروند هواپیمای J-16 ارتش آزادیبخش خلق چین در اول اوت 2022 وارد منطقه پدافند هوایی جنوب غربی تایوان شدند.

وزارت دفاع ملی جزیره افزود: هواپیماهای جنگی چین در بحبوحه جشن های نود و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش آزادیبخش فلسطین و سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان به آسیا، وارد منطقه دفاع هوایی تایوان شدند.

در همین رابطه، «چاینا دیلی» به نقل از اداره دفاع دریایی چین که پیشتر با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که ارتش این کشور رزمایش جدیدی را از روز دوشنبه در شمال دریای زرد آغاز کرده است.

بر اساس این بیانیه، رزمایش ارتش آزادیبخش چین از امروز آغاز و به مدت 14 روز در شمال دریای زرد ادامه خواهد داشت.

«تینگینگ لیو» گزارشگر کانال «TVBs» تایوان با انتشار پیامی در توییتر خود اعلام کرد که رئیس مجلس نمایندگان آمریکا فردا شب (سه شنبه) وارد تایوان می شود. او گفت که این اطلاعات را از طریق «منابع اطلاعاتی» منتشر کرده است.

این خبرنگار تایوانی گفت: سفر پلوسی به تایوان روز گذشته بود که دفتر نانسی پلوسی بیانیه ای درباره سفر وی به این کشور شرق آسیا منتشر کرد. بر اساس این اعلامیه، نانسی پلوسی به همراه متحدانش به سنگاپور، مالزی، کره جنوبی و ژاپن سفر خواهد کرد. در این بیانیه هیچ اشاره ای به سفر هیئت آمریکایی به تایوان نشده است.

روز جمعه با اعلام آغاز سفر هیئت آمریکایی به کشورهای شرق آسیا و احتمال رفتن اعضای این هیئت به جزیره تایوان، رزمایش دریایی در نیروی دریایی چین برگزار می شود. دریای چین جنوبی و سواحل استان “گوانگدونگ”.

روز قبل در تماس تلفنی روسای جمهور آمریکا و چین، «شی جین پینگ» در مورد سیاست مداخله واشنگتن در امور داخلی چین و سفر رئیس مجلس ملی به «جو بایدن» هشدار جدی داد. مونتاژ. به تایوان