ورود نفتکش جدید ایرانی به بندر «بانیاس» در شمال سوریه-خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عهد، منابع آگاه از ورود نفتکش جدید جمهوری اسلامی ایران به بندر «بانیاس» در شمال سوریه خبر دادند. این منابع اعلام کردند: نفتی که به بندر بانیاس می رسد در نتیجه فعال شدن خط اعتباری بین دمشق و تهران بوده است.

بر اساس این گزارش، این سومین نفتکشی است که در هفته های اخیر وارد سوریه می شود. ورود نفتکش جمهوری اسلامی ایران به سوریه نیز همزمان با سفر وزیر امور خارجه به دمشق بود.

اواخر خرداد ماه، منابعی از تکمیل وام یک میلیارد دلاری ایران و سوریه خبر دادند. گفتنی است روز گذشته حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات سوریه دیدار و گفتگو کرد.

وی در دیدار با متحدان سوری خود، تبادل هیئت‌های ارشد بین دو کشور را نشان از عمق روابط راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سوریه و سفر اخیر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه دانست. به تهران به عنوان چهارراهی در آن مسیر.

وزیر امور خارجه کشورمان از نقش سردار شهید قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه به ویژه در عراق و سوریه و همچنین از زحمات این شهید شایسته این کجا و مدافعان می گوید. حرم، بر آمیختگی خون شهدای ایرانی و سوری تاکید کرد. در مقابله با تروریسم و ​​گروه های تکفیری، سرمایه بزرگی برای همدلی و همدلی دو طرف کشور ایجاد شد و باید بر این بزرگوار، پایه محکم دوستی ایجاد کرد. سرمایه، پایتخت. .