واشنگتن باید بداند که دیگر جایی برای رژیم آمریکا باقی نمانده است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که مسکو سفر نانسی پلوسی رئیس جمهور این کشور را اقدامی تحریک آمیز کنگره آمریکا از تایوان می داند. آمیز دانستن.

در این بیانیه آمده است: «نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در 2 مرداد وارد تایوان شد. ما این سفر را به عنوان یک چالش در نظر می گیریم آمیز ما به وضوح می دانیم که این در راستای سیاست تهاجمی ایالات متحده برای مهار کل چین است. “

به گفته وزیر خارجه روسیه، روابط دوجانبه در تنگه تایوان امور داخلی چین است و پکن حق دارد اقداماتی را برای حفاظت از حاکمیت و تمامیت خود اتخاذ کند.

مسکو گفت: «موضع ایدئولوژیک روسیه بدون تغییر باقی می ماند. ما معتقدیم که تنها یک چین وجود دارد، دولت چین تنها دولت قانونی است که نماینده کل چین است و تایوان بخشی جدایی ناپذیر از چین است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین از واشنگتن خواست تا اقداماتی را برای ثبات منطقه و امنیت متقابل اتخاذ کند. بین المللی توقف و پذیرش واقعیت جدید ژئوپلیتیکی که در آن جایی برای قدرت آمریکا نیست، روز به روز دشوارتر می شود. این وزارتخانه خاطرنشان کرد که مسکو در بیانیه مشترکی که پس از مذاکرات رهبران روسیه و چین در 4 فوریه 2022 صادر شد. دوچرخه تعهد خود را به مفهوم چین واحد تکرار کرد.

سفر پلوسی اولین سفر یک سیاستمدار ارشد آمریکایی به تایوان در 25 سال گذشته است. پکن اولین وی به واشنگتن درباره عواقب احتمالی در صورت برگزاری این دیدار هشدار داد.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه چین با صدور بیانیه ای سفر پلوسی به جزیره تایوان را که ناقض سیاست چین واحد است، محکوم کرد.

در این رابطه در بیانیه وزارت امور خارجه چین آمده است: سفر نانسی پلوسی به تایوان یک اقدام تحریک آمیز است. آمیز این یک حرکت سیاسی بزرگ تلقی می شود و پکن مخالفت صریح خود را با آن ابراز کرده است.

گزارش العربیهپکن ضمن محکوم کردن نقض عمدی آمریکا از اصل “چین واحد” اعلام کرد که آمریکایی ها با مسئله تایوان با آتش بازی می کند.