هیچ رابطه ای بین آمریکا و روسیه برای کاهش تنش وجود ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که هیچ تماسی بین روسیه و آمریکا برای کاهش تنش وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که هیچ ارتباط و ارتباطی بین آمریکا و روسیه برای کاهش درگیری وجود ندارد، زیرا دو کشور 6 سال پیش از جنگ هسته ای اجتناب کردند.

وی همچنین افزود که تلاش های دیپلمات های روسیه برای حفظ روابط با واشنگتن ناموفق بوده است.

آنتونوف گفت: تلاش کردیم توافق استارت (همکاری در زمینه بازرسی از تاسیسات هسته ای) را تمدید کنیم اما به نظر می رسد آمریکا برنامه های دیگری دارد.

در همین حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا روز چهارشنبه فهرست تحریم‌های خود علیه روسیه را به یک شهروند روس و دو شرکت مستقر در آلمان و امارات و آن شرکت‌هایی که در فهرست تحریم‌ها قرار دارند، گسترش داد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با همکاری وزارت دادگستری، اداره تحقیقات فدرال (FBI) و دفتر انطباق وزارت خزانه داری – چشم روابط خارجی، یک شبکه روسی را پیدا کردند که فناوری پیشرفته نظامی و استفاده دوگانه را از این شرکت خریداری کرده بود. ایالات متحده و در اختیار کاربران روسی قرار می گیرد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که در نتیجه اتهامات ثابت شده علیه این شرکت ها به دلیل نقض تحریم ها، دارایی های افراد و شرکت های آنها در آمریکا مسدود می شود و شهروندان و شرکت های آمریکایی از تجارت با آنها منع می شوند.

پیشتر «جیمز اوبراین» هماهنگ کننده سیاست تحریمی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده بود که واشنگتن به اعمال تحریم های جدید علیه روسیه ادامه خواهد داد.