هیئت های فکری خبر ایران و جهان در نزدیکی مقر معاونت علمی تشکیل می شود – خبرگزاری مهربه گزارش خبرگزاری مهر، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار با مسئولان بنیاد ملی نخبگان با تشکر از زحمات و تلاش های سالیان گذشته مسئولان بنیاد ملی نخبگان بر ضرورت استقرار ادبیات نخبگان در جامعه تاکید کرد. : استعداد، توانایی و توانایی هدایت در مسیر نخبگان، اما نخبگی یک واقعیت است.

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان نقش بنیاد ملی نخبگان در توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: این بنیاد نقش بسیار مهمی در دنیای فناوری و اصلاحات در کشور دارد به طوری که هر حرکت کوچکی می تواند موج بزرگی در جامعه ایجاد کند.

وی افزود: بسیاری از آسیب های کشور ناشی از تعاریف نادرست و نادرست از استعداد و نخبه است.

دهقانی ادامه داد: مهمترین ویژگی نخبگان نفوذ است بنابراین باید بهترین استعدادها شناسایی، هدایت و در جهت هدایت نیازهای کشور مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: در بخش تیزهوشان، شناسایی اغلب از طریق خودافشایی انجام می شود، اما در اغلب موارد باید به گونه ای منحصر به فرد شناخته شود که خود افراد برتر را اعلام کنند، زیرا این افراد با وجود قدرت بالایی که در کشور دارند، در عمومی. سعی نکنید خودتان را معرفی کنید؛ به همین دلیل باید برنامه جدیدی برای شناسایی صحیح نخبگان در نظر گرفته شود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری سپس به ضرورت حمایت مالی و معنوی از جامعه نخبگان اشاره کرد و گفت: دعوت نخبگان به نشست اندیشمندان هم تکریم و هم الگوبرداری از آنها می تواند نقش مهمی در ایجاد حس داشته باشد. قدرت آنها در جامعه محلی

دهقانی با اشاره به اینکه چشم انداز بنیاد ملی نخبگان باید از عرضه به تقاضا تغییر یابد، گفت: روند کار باید به گونه ای باشد که مستعدترین افراد بر اساس نیاز در مسیر نخبگان قرار گیرند. کشور، تا در نهایت نخبگانی تربیت کنند که بتوانند در زمینه های لازم کار کنند. ، بالاترین و بهترین نتایج را دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: احساس نفوذ دلیل اصلی احساس رضایت در بین نخبگان است. این افراد با وجود همه مشکلات موجود در جامعه و حتی اگر مشکلات مختلف شغلی و معیشتی داشته باشند، بیش از هر حمایت دیگری نیاز به توجه دارند.

وی تاکید کرد: اگر نظام زراعی نخبه یک نظام تقاضا محور بر اساس نیاز کشور باشد، همواره تقاضا برای محصولات و محصولات باکیفیت وجود دارد. در نتیجه این افراد حداکثر رضایت را خواهند داشت.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بهترین راه برای رسیدن به این هدف، انتصاب نخبگانی است که برای مسئولیت های مهم کشور مناسب هستند، خاطرنشان کرد: و حضور این افراد در این نقش ها باعث ایجاد رضایت در او و ماندگاری در کشور می شود. از این منظر یکی از سیاست های اصلی بنیاد ملی نخبگان تربیت مدیران ارشد جامعه است.

دهقانی تاکید کرد: بنیاد ملی نخبگان محل ورود نخبگان و استعدادهای برتر دنیای فناوری و نوآوری است. بنابراین تمرکز بنیاد ملی نخبگان در دوره جدید باید برای هدایت و حمایت از توانمندی های کشور در این فضا بسیار خاص باشد.

وی افزود: به همین دلیل باید کارکنان معاونت علمی و فناوری که سرلوحه توسعه اقتصادی دانش بنیان هستند و در اقتصاد کشور از جایگاه بالایی برخوردار هستند، تشویق شوند. مشکلات اصلی و مهم در اقتصاد کشور از شورای عالی به عنوان یک اداره. این شورا باید با پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان تشکیل شود و وظیفه مدیریت خط مشی کانون را بر عهده بگیرد تا بنیاد ملی نخبگان بر اساس دانش بیشترین تاثیر را در بخش اقتصادی داشته باشد. البته حمایت های مالی و غیر مالی نیز از سوی این بنیاد مورد نیاز خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نقش شتابدهنده ها را برشمرد و خاطرنشان کرد: این شتاب دهنده ها افراد مستعد و گروه های متنوعی هستند که می توانند به سمت اقتصاد بر اساس دانش به عنوان نقطه شروع محصولات خود حرکت کنند. گروه و وارد مرکز رشد شوید. مدیریت کلان و سیاست زدگی دوندگان در کشور باید در بنیاد ملی نخبگان انجام شود که در این رویداد دوندگان نیز با حضور نیروی انسانی غنی می شوند.

دهقانی خاطرنشان کرد: هر اقدام مثبت بنیاد ملی نخبگان می تواند تاثیر حداکثری در زندگی یک نفر داشته باشد و هر اقدام کوچکی می تواند موج بزرگی در کشور ایجاد کند. بنابراین فعالیت بنیاد ملی نخبگان نیازمند الهامات ملی و الهی است. به همین ترتیب هرگونه اشتباه یا اقدام نادرستی که منجر به خروج نخبگان از چرخه خدمت به جامعه شود، محکوم و مذموم است.