هیأت جهاد اسلامی ایران وارد الجزایر شد – خبرگزاری مهر و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، هیئتی از جنبش جهاد صلح فلسطین روز دوشنبه وارد پایتخت الجزایر شد. در شمال آفریقا شد

این خبر را «انوار ابو پخت و پزیکی از اعضای هیئت سیاسی جهاد اسلامی اعلام کرد و در این باره گفت: این هیئت به دعوت رئیس جمهور الجزایر به این کشور رفته و در مذاکرات آشتی ملی شرکت خواهد کرد.

ابو پخت و پز وی همچنین گفت: جنبش جهاد اسلامی فلسطین همواره از همه تلاش ها برای رفع اختلافات داخلی و تحقق وحدت و آشتی ملی حمایت و استقبال کرده است.

روز سه شنبه گروه های فلسطینی برای حل مناقشه داخلی در الجزایر نشستی برگزار می کنند و هیئتی از جهاد اسلامی برای شرکت در این نشست اعزام شده است.

اول هم “پنالتی ابوعیتا سفیر فلسطین در الجزایر روز سه شنبه این دیدار را برگزار کرد کمک و گفت: این نشست به ابتکار رئیس جمهور الجزایر برای حل مناقشه دیرینه گروه فلسطینی برگزار می شود.

بر اساس اعلام سفارت فلسطین، این نشست در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 11 و 21 مهرماه با حضور نمایندگان 12 گروه فلسطینی از جمله فتح، حماس و جهاد اسلامی برگزار می شود.

فایز ابوعیطه ابراز امیدواری کرد که رویکرد الجزایر برای پایان دادن به اختلافات بین گروه های فلسطینی مثمر ثمر باشد و منجر به پایان این اختلافات و تحقق وحدت ملی در فلسطین شود.

وی افزود: این نشست پس از تلاش الجزایر برای دستیابی به استراتژی جامعی که گروه های فلسطینی در ماه های اخیر بر آن توافق کرده اند، برگزار می شود. از فر خارج کرده و تمام کنید.

لازم به ذکر است که طی روزهای اخیر حماس و فتح بیانیه های متفاوتی صادر کرده و طرح الجزایر برای پایان دادن به اختلافات گروه های فلسطینی را تایید و مشارکت خود را در این دور از مذاکرات اعلام کردند. است.

همچنین بیانیه سفیر فلسطین در جریان «اسماعیل هانیهرئیس دفتر سیاسی حماس در سفر اخیر خود به مسکو به نقش الجزایر در برگزاری گفت‌وگوهای فلسطینی-فلسطینی اشاره کرد و در این باره گفت: الجزایر در تلاش است تا قبل از نشست اتحادیه عرب در این کشور، طرف‌های فلسطینی را جمع کند. .همچنین روزنامه آورد اخبار لبنان پیشتر اعلام کرده بود که الجزایر آماده میزبانی دور جدیدی از مذاکرات آشتی بین فتح و حماس است.

در ابتدای امسال محمود عباس و اسماعیل هانیهرهبران تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش حماس برای اولین بار پس از سالها در شصتمین سالگرد استقلال الجزایر با یکدیگر دیدار کردند. این دیدار پس از شش سال و به دلیل فشارهای رئیس جمهور الجزایر بین رهبران دو فلسطینی بازگشت.