هورمون اکسی توسین باعث بهبود اختلالات شناختی در آلزایمر می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از رفتار جدید، بیماری آلزایمر یک شکل رایج از زوال عقل است که با اختلالات شناختی و تغییرات رفتاری مشخص می شود.

گزینه های درمانی فعلی برای آلزایمر محدود به داروهایی است که به مدیریت علائم کمک می کنند.

محققان بر این باورند که یافته های آنها ممکن است به گزینه های درمانی مفیدی برای آلزایمر در کلینیک منجر شود.

در حال حاضر، علت دقیق بیماری آلزایمر مشخص نیست. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که انباشت ثروت آمیلوئید به من بگو در مغز ممکن است در ایجاد این بیماری نقش داشته باشد.

با این حال، طبق بیانیه 2022 موسسه پیری ملی، آلزایمر یک بیماری پیچیده است که می تواند سایر تغییرات سلولی را نیز شامل شود. علاوه بر جمع آوری آمیلوئید به من بگواز جمله پروتئین ها آنجاTDP43 و آلفا سینوکلئین همچنین ممکن است یک عامل باشد کار موفق به این رشته همچنین، تومورها، ژنتیک، عوامل محیطی و تغییرات عروق خونی نیز ممکن است نقش داشته باشند.

اکنون، یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه علوم توکیو نشان می دهد که مشتق مردم بودند توسینمعکوس کردن اختلال شناختی جوندگان با تزریق سلولی داخل بینی در موش های دارای اختلال حافظه

اگرچه در این مطالعه به جای شرکت کنندگان انسان از موش استفاده شد، اما این تحقیق نشان می دهد مردم بودند توسین ممکن است اختلالات شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

مردم بودند توسین این هورمونی است که مسئول رفتار پیوندی و روابط عاشقانه است. بنابراین، اغلب به آن “هورمون عشق” می گویند. اکسی توسین همچنین نقش مهمی در زایمان و شیردهی دارد.

در مطالعه قبلی که توسط محققان دانشگاه توکیو انجام شد، دانشمندان دریافتند که اکسی توسین اثر پپتیدها آزاد است آمیلوئید به من بگو که در هیپوکامپ ماوس را تغییر دهید.

بر اساس این یافته ها، تیم تحقیقاتی به دنبال بررسی اثرات آن بودند اکسی توسین در موش های مبتلا به اختلال حافظه ناشی از آمیلوئید به من بگو است.

بر اساس مطالعه، پپتیدهایی مانند اکسی توسین آنها کمبود مواد مغذی در سد مغزی دارند، به این معنی که نمی توانند به راحتی وارد سلول های مغز شوند.

بنابراین، این تیم فوری است اکسی توسین حاوی پپتیدهای نافذ سلولی و توالی‌های تسریع‌کننده نفوذ در آزمایش‌های زایمان بینی استفاده شد.

پس از درمان موش ها اکسی توسین دانشمندان با انجام آزمایش حافظه فضایی متوجه شدند که این یک موش است اکسی توسین به دست آمده از طریق بینی، حافظه بهبود یافته را در تست های Y-maze و MWM نشان داد.