هواپیماهای ایرانی موساد و اخبار بین المللی در ریاض به زمین نشست – مهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، منابع مرتبط با رژیم صهیونیستی از ورود هواپیمای اسرائیلی موساد این رژیم عصر همان روز به ریاض خبر دادند.

شامون آران روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی تلویزیون رژیم موقت صهیونیستی از فرود هواپیمای اسرائیلی موساد خبر داد.

شبکه خبری المیادین به نقل از آران گزارش داد که این هواپیما متعلق به سازمان اطلاعات موساد است که بعدازظهر دوشنبه در ریاض به زمین نشست.

او گفت که موساد در گذشته از این هواپیما استفاده کرده است و به نظر می رسد ورود او به عربستان سعودی مقدمه ای برای سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه باشد.

در همین حال، یک رسانه انگلیسی گزارش داد که ممکن است سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی به دلایلی مرتبط با کهولت سن به تعویق افتاده باشد.

روزنامه انگلیسی تلگراف روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که به نظر می رسد سفر جو بایدن که برای پایان ماه جاری برنامه ریزی شده بود، به دلیل نگرانی از افزایش سن لغو شده است.

تنها چند روز قبل از سفر رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه، این رسانه انگلیسی در گزارش خود خاطرنشان کرد که دستیاران کاخ سفید حتی تلاش می کنند دلایل دیپلماتیک برای به تعویق انداختن سفر بایدن ارائه دهند، به نظر می رسد دلیل اصلی برکناری بایدن باشد. سفر به عربستان سعودی مقامات کاخ سفید را نگران می کند که این سفر طولانی ممکن است برای رئیس جمهور 79 ساله آمریکا احمقانه باشد.

علیرغم گزارش روزنامه انگلیسی تلگراف مبنی بر لغو سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی، هیچ بیانیه رسمی از سوی کاخ سفید یا دیگر مقامات دولت آمریکا صادر نشده است.