هند و اتحادیه اروپا پس از هشت سال مذاکرات تجارت آزاد را از سر گرفتند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کسب و کار استاندارد، هند و اتحادیه اروپا پس از وقفه ای بیش از هشت ساله، مذاکرات بر سر توافقنامه های تجارت آزاد و سرمایه گذاری بلندمدت را از سر گرفته اند.

مذاکرات در بروکسل انجام شد و “والدین دامبروسکیسکمیسر تجارت اتحادیه اروپا گفت: «امروز، ما به طور رسمی مذاکرات اتحادیه اروپا و هند در مورد توافقنامه تجارت آزاد را ادامه می دهیم. وی در بیانیه ای همکاری اتحادیه اروپا با هند را یکی از مهمترین روابط بین کشورهای بزرگ در دهه آینده توصیف کرد.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که قصد دارد مذاکرات را تا پایان سال 2023 تکمیل کند. این گفتگوهای گسترده در مورد حمایت از تجارت و سرمایه گذاری، فصل جدیدی را در روابط اتحادیه اروپا و هند باز می کند.

وی گفت: هند و اتحادیه اروپا برای دستیابی به اهداف خود نه تنها برای افزایش رشد اقتصادی و ایجاد شغل، بلکه برای ترویج ارزش‌های مشترک و تلاش برای حفاظت از آب و هوا و تامین امنیت زنجیره تامین مواد غذایی با یکدیگر همکاری خواهند کرد. هدف نهایی افزایش پتانسیل تجارت و سرمایه گذاری قابل توجه اما حل نشده بین اتحادیه اروپا و هند است. ما در حال حاضر شریک تجاری هستیم و سالانه 120 میلیارد یورو درآمد داریم. اتحادیه اروپا سومین شریک تجاری بزرگ هند است که تا سال 2021 حدود 11 درصد از تجارت هند را به خود اختصاص می دهد.

بستگی دارد به گفته می شود که هند دهمین شریک تجاری اتحادیه اروپا است و تا سال 2021 بیش از 2 درصد تجارت اتحادیه اروپا را به خود اختصاص می دهد.

او گفت: «فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری فرصت‌های قابل توجهی برای رشد در زمینه‌هایی غیر از کالاهای مصرفی، به‌ویژه خدمات دیجیتال و خرده‌فروشی، مالکیت معنوی و سرمایه‌گذاری برای عموم ایجاد می‌کند.»

کمیسیون تجارت اتحادیه اروپا گفت که توافقنامه حمایت از سرمایه گذاری باید به میزان قابل توجهی اعتماد سرمایه گذاران را در هر دو طرف افزایش دهد و ابراز اطمینان کرد که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آن دو طرفه است.

وی گفت: این افزایش سرمایه گذاری برای مشاغل نیز مهم است. سرمایه گذاری ما در حال حاضر به بیش از 1.3 میلیون (13000) شغل کمک کرده است و دلیل خوبی برای ایجاد مشاغل بیشتر از آن وجود دارد. ما معتقدیم که این مذاکرات راه های جدیدی را برای تقویت مشارکت های استراتژیک، کمک به تضمین منافع مشترک و ارتقای ارزش های مشترک باز خواهد کرد.

مذاکرات در مورد توافقنامه تجارت آزاد پس از چندین مذاکره در سال 2013 به مدت شش سال به حالت تعلیق درآمد.

مذاکرات تجارت آزاد بین هند و اروپا در ژوئن 2007 آغاز شد و موانع زیادی بر سر راه آنها وجود داشت، زیرا در پی شکست دو طرف در حل اختلاف بر سر کرایه، هر دو طرف اختلاف نظرهای عمده ای داشتند. توقف، توقف

اتحادیه اروپا علاوه بر تقاضای کاهش قابل توجه کرایه خودرو، خواهان کاهش مالیات بر نوشیدنی ها و محصولات لبنی و یک سیستم ذهنی قوی با هند است.