همچنین خواستار شناسایی و مجازات عاملان قتل وحشیانه «هدهان» شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از المنار، حزب الله لبنان به مناسبت سالگرد کشتار هدان بیانیه ای صادر کرد که در آن 33 نفر از اعضای خانواده سلیمان فرنجیه، رئیس جمهور سابق لبنان در سال 1978 کشته شدند.

بر اساس گزارش ها، حزب الله در این بیانیه تاکید کرد: جنایتکاران و قتل ها باید مجازات شوند. معترضان در تسلیت به سلیمان فرنجیه تاکید کردند: اکنون در سالگرد کشتار هولناک اهدان هستیم.

معترضان گفتند: «متاسفانه تحقیقات دقیقی در مورد این حادثه دلخراش صورت نگرفته است. تحقیقات کمی تاکنون انجام شده است.

حزب الله همچنین افزود: متأسفانه می بینیم که فردی در تلاش است تا در لبنان شورش و جنگ داخلی به راه بیندازد. واقعیت این است که ترور احدان نیز برای تحقق خواسته های رژیم صهیونیستی و اجرای نقشه های خشونت آمیز آن انجام شد.

حزب الله در پایان این بیانیه اعلام کرد: مخالفت با سیاست های ملی این خاندان بزرگوار. [خانواده سلیمان فرنجیه] و Dead Falls معتقد به جنگ با رژیم صهیونیستی است. بنابراین جنایات فجیع سال 1978 هرگز از ذهن لبنانی ها پاک نخواهد شد.

در 13 جولای 1978، تونی سلیمان فرنجیه (پسر سلیمان فرنجیه)، همسر و دو فرزندش و بسیاری از حامیان سلیمان فرنجیه در جنایتی که به عنوان جدی ترین جنگ داخلی و خطرناک ترین در لبنان شناخته می شود، کشته شدند.