هزینه بیمه درمانی 500 میلیارد کرد برای درمان سوء تغذیه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مهدی رضایی افزود: در حال حاضر 63 قلم داروی ویژه برای درمان سوء تغذیه و 28 دستگاه پزشکی مورد نیاز برای درمان سوء تغذیه سوتغذیه تحت پوشش بیمه است که با سقف تعیین شده تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. از پزشک متخصص

وی ادامه داد: نرخ پاسخگویی برای داروهای خاص بر اساس نظر کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان های علمی تعیین می شود و در صورت ارائه بیش از سقف تعیین شده توسط پزشک، بیمه گر می تواند با تایید وزارت بهداشت از خدمات بیمه ای استفاده کند. دکتر بنابراین در چنین موارد خاص با صحبت با دفتر بیمه افراد می توانند از پوشش بیمه ای فراتر از سقف تعیین شده برخوردار شوند.

رضایی تصریح کرد: حدود 130 مرکز در قرارداد بیمه سلامت شرکت می کنند، طبیعی است که وجود کارشناسان داخلی بیمه برای بررسی موارد استثنایی موثر نیست، بنابراین در این موارد استثنایی باید با اداره کل بیمه تماس بگیرید. . با این حال، می توان برای مراکز بسیار شلوغ هماهنگی کرد.

وی با اشاره به اینکه بیمه نامه عمومی بر اساس اصول اقتصاد سلامت و مقرون به صرفه است، تاکید کرد: مکمل ها چیزی جز دارو محسوب نمی شوند و اثر مشخص و اثبات شده پزشکی ندارند، بلکه مکمل غذایی محسوب می شوند. ; اگر نظر کارشناس تاثیر مثبتی در درمان داشته باشد، شرکت بیمه می تواند وارد این موضوع شود.

نایب رئیس بیمه سلامت و خدمات در انجمن بیمه سلامت ایران با اعلام اینکه بسیاری از کلینیک های ناباروری مشمول قرارداد بیمه سلامت هستند، گفت: در حال حاضر 56 مرکز دولتی، 44 مرکز خصوصی و حدود 30 موسسه خصوصی و غیر انتفاعی وجود دارد. . مراکز خصوصی با بیمه سلامت بخشی از این قرارداد است و تعداد این مراکز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پرداخت پول در مرکز به موقع است و مشکلی وجود ندارد، گفت: بر اساس تعهد، 90 درصد هزینه ها با کمبود مواد غذایی تامین می شود. تاکنون در 6 ماهه اول سال با اجرای قانون کنترل جوانان بیش از 500 میلیارد تومان برای خدمات ناباروری هزینه شده است.

رضایی ادامه داد: حقوق ها توسط شورای عالی بیمه تعیین و به تصویب هیأت وزیران می رسد. امیدواریم دغدغه های دستگاه های خدمات رسان در سال 1402 در این زمینه مورد توجه قرار گیرد که خوشبختانه ارتباط خوبی بین خدمات رسان و امکانات بیمه سلامت وجود دارد.