هزاران آمریکایی خواستار تغییر قوانین مربوط به اسلحه شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان بی سی نیوز: هزاران آمریکایی در تظاهرات سراسری علیه تجارت آزاد و فروش اسلحه شرکت کردند. آنها به واشنگتن و دیگر شهرهای بزرگ کشور نزدیک شدند و خواستار کنترل بیشتر بر فروش تسلیحات در ایالات متحده شدند.

برگزارکنندگان این رویداد امیدوار بودند که رویدادی را برای روز شنبه ترتیب دهند ریختن بیش از 50000 نفر را به بنای یادبود واشنگتن در پایتخت ایالات متحده هدایت کرد بستگی دارد به گفته می شود که بسیاری نیز در این تظاهرات شرکت کرده اند.

علیرغم روز مرطوب در پایتخت ایالات متحده، گزارش شده است که بسیاری از مردم قبل از شروع تظاهرات به ساختمان یادبود آمدند و پلاکاردهایی را حمل کردند، از جمله یکی که روی آن نوشته شده بود: “جان کودکان را نمی توان با سنگ عوض کرد.” »

همچنین بستگی دارد به عکس منتشر شده یک دختر دبیرستانی تابلویی را حمل می کند که روی آن نوشته شده است: “من می خواهم در مدرسه امن باشم.”

“ماریا کول» یکی از اعضای ارشد دانشگاه هوارد واشنگتن، یکی از معترضان گفت: «ما در حال حاضر عصبانی هستیم. این یک اعتراض خواهد بود که ما شهروندان آمریکایی تا زمانی که کنگره وظیفه خود را برای جلوگیری از تیراندازی و ناامنی انجام ندهد، دست از این کار بر نخواهیم داشت.

در واکنش به وقوع تیراندازی در ایالات متحده، سنا اخیراً لایحه ای را برای محدود کردن خرید سلاح های نیمه خودکار تصویب کرد، اما اغلب در سنا مسدود یا مسدود می شود.