هرج و مرج اثری جز حاکمیت افراط گرایی یا ناامنی ندارد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، پس از سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حوادث اخیر کشور، حجت الاسلام سید حسن خمینی بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

می خواستم زودتر در مورد «تلخ های روز» صحبت کنم، اما به دلیل آشفتگی عمومی در جامعه، آن را برای زمان مناسب تری رها کردم. اما امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای آه تو (آن را ذخیره کنید الله) از همه خواست در مورد وقایع اخیر نظر بدهند، من فکر کردم چند جمله در این وجود دارد کالاها من می نویسم:

1- شکی نیست که بین «اعتراض» که حق قانونی هر شهروندی است و «اخلال» که بر اساس توطئه دشمن عمومی است تفاوت وجود دارد. اعتراض نشانه وجود جامعه ای است که بر برخی آسیب ها غلبه کرده است نه جدولاما هرج و مرج و زیر پا گذاشتن موازین زمانی که رسانه ها بدون دلسوزی نسبت به ملت ایران کنترل می کنند، نتیجه رژیم بیش از حد است. گری یا بدون مشکل فراموش نکنید که رسانه هایی که امروز در میدان هستند جدایش، جدایی، آنها بخشی از ما می شوند یا سابقه نفرت از ما دارند یا زندگی خود را در جایی می سازند که همیشه دوست داشته ایران و ایرانی ضعیف و ضعیف باشند.

چاره ای جز زندگی مشترک نداریم. ما همه، در هر طعم و شکل، یک ملت هستیم م; با طعم های مختلف و با هدف واحد. افتخار کشورمان با زندگی آرام آمیز با هم و ایستادن در برابر کسانی که می خواهند ما را تحقیر کنند، این اتفاق خواهد افتاد. باید با هم گفت برو انجام دادن؛ حزب با مردم است و حکومت با دگراندیشان. و البته شک نکنیم که جنگ با دین و جنگ با به اصطلاح «ارزش‌های دینی» در نزد مردم مانند جنگ آزادی و رفاه نمی‌تواند انجام شود.

2- گفتگو تنها راه برون رفت از مشکلات اجتماعی است. البته ما حرکت دو طرفه را تجربه نمی کنیم. و گاهی ممکن است گروه های کوچک یا بزرگ با سلایق متفاوت با یک سیاست یا رفتار مخالفت کنند. در این جامعه هم معترض و هم بدن Y دولت چاره ای جز رسیدگی به تمام مفاد خود ندارد که منطقی است بیشترین راه نوآوری پذیرش است.

از یک طرف شعارهای بلند و خشم آلود به ثمر نمی رسد، بلکه نظام باید با نقاط مختلف کشور نیز گفت و گو کند و یاد بگیرد که به دردهای آنها گوش دهد و در صورت لزوم از آنها عذرخواهی کند. . مدت زمان طولانی.

البته نتیجه این بحث، ادامه «عدم انعطاف در راه ها و ارزش های خاص» نیست. من میفهمم“، و نه بر اساس نیازهای فوری تخریب به. و از همین بحث ها است که میزان امکانات و تعریف ساختارشکنی به دست می آید.

3- زندگی مردم امروز با انواع و اقسام رنج ها سنگینی می کند و مهمترین آنها مشکلات معیشتی و اقتصادی است. حل مشکلات در سایر زمینه ها نیازمند اصلاحات در امور اقتصادی است. دولت های بشری باید بدانند که اگر نتوانند مشکلات اقتصادی را حل کنند، همواره آشوب و استثمار بیگانگان را به دنبال خواهند داشت.

4- بخش بزرگی از اعتراضات و ناامیدی مردم به دلیل بسته شدن راه های قانونی اعتراض و در صورت لزوم تغییر قانونی برخی قوانین و سیاست هاست. بی شک باز شدن راه های حضور همه ذائقه ها در ارکان حکومت، راه دشمن را می بندد. برای کاهش احتمال حضور آمریکا و رژیم غارتگر و متحدانش، باید نظام را با مشارکت همه منافع در قانون و اجرا فراهم کرد.

5- رهبر انقلاب اسلامی که جدای از جایگاه حقوقی، دارای اخلاق حسنه و از پیشوایان زمان خود هستند، برای همه نزد معظم له. از جانب از دور یا نزدیک یکدیگر را می شناسند و احترام خاصی قائل هستند آه تو و برای بخش بزرگی از مردم چنان احترامی قائل هستند که توهین به آنها مانع بزرگی برای هر نوع تفاهم و ارتباطی است. علاوه بر این، برای همه کسانی که با سیاست آشنا هستند روشن است که سلامت آنها عمیقاً با آرامش و رفاه ملت مرتبط است.

6- جمهوری اسلامی حاصل خون پاک برای خدا و پیروی از امام بزرگوار است این چیزی است و به امید شادی مردم بر زمین ریخته شد. حفظ آن و البته اصلاح و چشم پوشی از خطاها و با پاسداری از تمامیت ناب آن وظیفه همه مدیون این اقدام است. اسم مشترک از او میداند.

لازم است ممکن است میدانم در پایان برای جان باختگان حوادث اخیر رحمت و برای مجروحان سلامتی و عافیت و برای اولیای دم توفیق و روزی بهتر و شادتر برای همگان خواستارم و از آنچه رخ داده ابراز تاسف می کنم. دیشب در دانشگاه صنعتی شریف.و به مسئولین مربوطه توصیه می کنم تا حد امکان به دانشگاه احترام بگذارند.