نیازهای فناوری و فرصت های سرمایه گذاری باید جدی گرفته شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا طاهری با اشاره به لزوم توجه به این نیاز گفت: فن آوری و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های آب، برق و انرژی، گفت: در این زمینه رویدادی با عنوان «نیاز سلام فن آوری و فرصت سرمایه‌گذاری در بخش‌های آب، برق و انرژی ایجاد شد و هدف از برگزاری این رویداد، یافتن علاقه‌مندان برای تدوین مباحث کاربردی و شناسایی و حل مشکلات موجود در حوزه آب و برق بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اکنون یکی از موضوعات کلیدی در مدیریت منابع آب تامین پایدار آب شرب صنعت و کشاورزی و بدون شک استفاده از فناوری های نوین از طریق فناوری های دانش بنیان است. . اقتصاد یکی از ابزارهای اصلی دستیابی به این هدف است، گفت: جوانان و کارگران حرفه ای بزرگترین سرمایه هستند زیرا توانایی این افراد در تولید علم بر اساس اصول اقتصادی می تواند بسیاری از مشکلات امروز کشور را در همه زمینه ها حل کند. . به خصوص تامین آب

وی با نگاهی به تحقیقاتی که برای تدوین نقشه راه فناورانه مدیریت منابع آب در کشور گردآوری شده است، گفت: فناوری مربوط به مدیریت منابع آب شامل هفت مولفه فناوری خطوط انتقال و تصفیه خانه های آب و فاضلاب، سیستم های پمپاژ و … است. سیستم های اندازه گیری گرفتنفن آوری هیدرومکانیک سدها، تکنولوژی الکترومکانیک سدها، فناوری مربوط به آب های زیرزمینی، فناوری تجهیزات، فناوری آب های زیرزمینی و هواشناسی، در هر بخش، اندازه سرمایه گذاری و طرح بهره برداری.

طاهری به رعایت بسیاری از نیازها اشاره می کند فن آوریگفت: در مورد اندازه گرفتن برداشت آب از چاه های دارای مجوز حتی در خراسان جنوبی از نظر راه اندازی کشور هوشمند (آب و برق) جایگاه بالایی در کشور داریم اما در حال حاضر کالیبراسیون کنتورها به صورت دستی و درونی انجام می شود. فرد بازدید می کند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی افزود: پس نظارت از راه دورکالیبراسیون خودکار) قرار دادن کنتور یک نیاز اساسی در این زمینه و به طور کلی تمام تلاش هاست فن آوری آه تو بهبود و حل مشکل کنتور هوشمند قابل ستایش است.

وی با اشاره به اینکه در حفاظت از منابع آبی مهم ترین نکته شناسایی چاه های غیرمجاز است، گفت: این چاه ها به روی مردم باز نیستند و برای کمک به این مشکل نیاز به فناوری جدید است (چاه های غیرمجاز زیادی به روش هایی حفر می شوند. دیا که برای بازدیدهای منظم ناآشنا است و نیاز به فرآیند پیچیده ای دارد آه تو نشانه خواهد بود).

طاهری می گوید این ابزار قابل حمل است andare گرفتن ممکن است نیاز به استخراج چاه های تعیین شده باشد فن آوری قابل تامل است وی ادامه داد: از نظر اندازه گرفتن عمق لوله دیوارها چاه های دارای نام گذاری با توجه به تخلفات احتمالی در این حوزه، استفاده از پتانسیل شرکت های دانش بنیان ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کار بر روی توسعه نرم افزار کامل برای مدیریت کنتورهای هوشمند در چاه ها یکی از مواردی است که می تواند در بهبود مصرف آب و در بهبود مصرف برق موفق باشد، این ابزار در یک کلام برای مدیریت و کنترل سیستم های جمع آوری آب برای کشاورزی بسیار مفید است.

فرمود: در مورد اندازه گرفتن و علیرغم تلاش برای کنترل جریان رودخانه ها، ابزارهای قابل اعتمادی از نظر دید و ایمنی و قابلیت اطمینان مورد نیاز است، به عنوان مثال استفاده از پردازش و تجزیه و تحلیل تصویر که ممکن است یکی از راه حل ها باشد. .

طاهری به یکی از مشکلات عمده در محاسبه بیلان منابع آب اشاره می کند تخمین زدن بخار و تعرق دقیق در سطح محل دفع زباله گفت: این کار انجام شده است لایسیمتر من میفهمم مشکلی نیست (لایسیمتر ابزار تعادل است اکنون ورودی و خروجی مقدار گاز و تعرق رخ داده است andare گرفتن do.) و فناوری های رایج در این زمینه لیزیمترها سنگین و متنوع است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی افزود: سایر نیازها فن آوری با توجه به کمبود برق امسال، امکان تجهیز پمپ های آب عمیق به اینورترها وجود دارد که می تواند مصرف برق را به ویژه در راه اندازی و راه اندازی کاهش دهد. روند من میفهمم کاهش می دهد و می تواند جریان متغیری را به جای پمپ ثابت برای پرورش دهنده فراهم کند.

وی ابراز امیدواری کرد که طرح‌های مشابهی برای رسیدگی به موضوع آب، برق و تامین انرژی پایدار صورت گیرد. تخت شرق و شمال شرق وی خاطرنشان کرد: در خاتمه تاکید می شود پس از پایان این حرکت نباید از مشکلات به وجود آمده اجتناب کرد. زیرا هدف از انجام این اقدام فن آوری به دنبال افرادی که دغدغه توسعه یک موضوع کاربردی و شناسایی و حل مشکلات در این زمینه را دارند. اکنون و برق امیدوارم انجام چنین اقدامی زمینه ای را برای حل مشکل تامین پایدار فراهم کند اکنون نور و انرژی در تخت شرق و شمال شرق کشور را فراهم می کند.