نگاهی به زیرساخت های 10 میلیاردی مجتمع اقتصادی همدان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی فرزاد روز چهارشنبه در جلسه هیئت عترت عاشورای حسینی در همدان که در مسجد کمال آباد برگزار شد، اظهار داشت: در سال 1380 در مسجد جامع کمال آباد نیز حضور یافتند. ایشان ضمن تبریک دهه ولایت و امامت فرمودند: وظیفه ما خدمت به مردم است.

وی گفت: سال گذشته بیش از 700 تا 800 نفر بر اثر شیوع ویروس کرونا در کشور جان خود را از دست دادند. وی بیان کرد: در نتیجه شرایط تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری و سیاست های دولت سیزدهم، واکسن فراگیر ساخته شد و شیوع بیماری عروق کرونر کنترل شد و میزان مرگ و میر نیز کنترل شد. میر به پایین ترین سطح رسید.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: از موفقیت‌های رژیم سیزدهم تولید 6 نوع واکسن ضد ویروس کرونا بود که به کشورهای دیگر نیز صادر شد.

وی اجرای طرح رونق اقتصادی و توزیع عادلانه کمک های مالی را که توسط دولت سیزدهم قاطعانه و شجاعانه اجرا شد را یکی از مهم ترین اقدامات در کشور دانست و به برکت حمایت های مردمی انجام شد. . وی یکی از اولویت های نظام سیزدهم را حمایت از تولید به ویژه شعار «تولید، دانش و اشتغال زایی» عنوان کرد که سال هاست از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است. همچنین در برنامه بلوغ.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات نگران کننده استان همدان بحران کم آبی در بخش کشاورزی و کشاورزی است. عرضه آب آشامیدنی است.

قاسمی فرزاد گفت: از دیگر برنامه های جدی دولت سیزدهم برای حل مشکل آب شرب مردم شهرستان همدان انتقال آب به بخشداری است.

وی گفت: در شرایط تحریم و شرایطی که بدهی پروژه کاهش یافته است، در دولت سیزدهم طی چند ماه گذشته حدود ، 100 یک میلیارد گوجه فرنگی برای انتقال آب در کانال در نظر گرفته شده است. وی افزود: در 3 ماه گذشته تقریباً 40 درصد آبرسانی منطقه به اتمام رسیده است در حالی که قبل از دولت سیزدهم تقریباً 40 درصد پروژه در 17 سال تکمیل شده است.

این مسئول ادامه داد: برای رفع مشکل آب شرب مردم شهرک همدان پایش چند ساعته در داخل وزارت نیرو انجام شد.

قاسمی فرزاد برای سفر آتی بر این موضوع تاکید کرد سقوط رئیس جمهور محترم باید از این فرصت برای حل مشکل استان همدان استفاده کرد. وی گفت: حدود 14 میلیارد تومان پروژه عمرانی و نیم میلیون طرح برای سفر رئیس جمهور به استان همدان در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: در سفر رئیس جمهور محترم به استان بیش از 1000000000 گریه برای مجتمع اقتصادی غربالگری شد.

فرماندار همدانا در پایان تاکید کرد: اتحاد و همبستگی خوبی در بین ارکان نظام در استان وجود دارد که می تواند نقش مهمی در توسعه استان داشته باشد.