نگاهی به «تقسیم» شورش بزرگ غرور / میراث وحدت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانخبرگزاری مهر ، گروه استان ها: «وحدت» واژه ای است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها از سوی بزرگان، علما و علما به عنوان اصل ضروری برای تداوم وحدت – زنده باشید و به موفقیت های بزرگ برسیم.

این عنصر اساسی به ویژه در استان هایی مانند خراسان جنوبی که برادران و خواهران شیعه و سنی در کنار هم به خوبی زندگی می کنند، اهمیت دارد.

لازم است در این روز گرانقدر که زینت هفته وحدت است از اهمیت همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان صحبت کرد تا فراموش نکنیم که هدف دشمن و برادری است.

حجت الاسلام محسن مشرفه، رئیس دفتر نمایندگی فقها در امور اهل سنت خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اکنون عمق دشمنی با خدا پرستان و مشرکان به وضوح دیده می شود. “

وی گفت: در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگری متوجه می شویم که چرا امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر وحدت و برادری تاکید کردند و باید قدر آن را بدانیم.

مولوی غلام حیدر فاروقی امام جمعه اهل سنت بیرجند نیز در این زمینه گفت: امروز جنایات هولناکی در حق مسلمانان رخ می دهد اما به دلیل دوری تحصیل نمی توانند از خود و جهان اسلام محافظت کنند. قرآن و سنت پیامبر.

نابرابری و تفرقه ریشه ضعف و ناتوانی آنهاست

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم بر این نکته تاکید دارد که خداوند سرنوشت مردم را تغییر نمی دهد مگر اینکه رفتار و کردار خود را تغییر دهند، گفت: عزت مسلمانان پیروی از قرآن است.

امام اهل سنت بیرجند با بیان اینکه امروز قیام یکی از بزرگترین قیام های جامعه اسلامی است، گفت: قیام یکی از عوامل اصلی ضعف و ناتوانی مسلمانان است.

مولوی فاروقی ادامه داد: علاوه بر قیام، تندروی، خشونت و وحدت را می توان از دیگر مشکلات جامعه اسلامی نام برد، اما در دین ما به خون، مال و جان دیگران احترام می گذاریم.

حجت الاسلام مصیب خزاعی امام جماعت شیعیان شهرستان ماذیم نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص هفته وحدت گفت: از خداوند رحمت فراق نور و نشانه ای از شیطان است.

دشمن به دنبال شورش قومی و مذهبی است

وی با بیان اینکه در هفته وحدت برنامه های خوبی در شهر مدین برگزار شد، گفت: در آخرین فتنه دشمن به دنبال ایجاد قیام مذهبی و قومیتی بود اما در این مدت اتفاق خاصی نداشتیم. مشکلات با مرکز

امام جمعه شهرستان مدهیم با تاکید بر اینکه وحدت عملی مردم مرهون حضور علمای فرزانه در این منطقه است، گفت: وحدت به معنای تلطیف دین به دین دیگر نیست، بلکه این است. یعنی محافظت از خود تربیت دینی با دوستی و برادری با دیگران.

اجازه دهید وحدت را به عنوان مثال توضیح دهیم

خزاعی با بیان اینکه باید وحدت را به صورت عملی به مردم نشان دهیم، گفت: آیات و روایات زیادی در زمینه اخوت و وحدت وجود دارد، اما باید وحدت را به صورت مثال زدنی برای مردم تبیین کرد.

وی گفت: یکی از نمادهای وحدت و برادری در نظام جمهوری اسلامی دخالت ما برای حمایت از مظلومین در هر کجا که هستند است و برای ما فرقی نمی کند اهل سنت فلسطین، شیعه چهار شیعه امامی و چهار شیعه. . زیدی در یمن، ایزدی ها و کردها در عراق یا شیعیان در لبنان.

امام جمعه اهل تشیع در این وسط فرمودند: در یک کلام نباید از آمریکا و اسرائیل و غرور ترسید، بلکه نگران جدایی و از بین رفتن اتحاد و برادری بین آنها برای مسلمانان هستیم.

آیهپر از رحمت آنجا خدمات اجتماعی

مولوی خالقی امام جمعه شهرک مدیم در زمینه ضرورت وحدت بین مسلمانان گفت:پر از رحمت آنجا و به عبارت دیگر احسان و دوستی بین برادران ایمانی یکی از دستورات بزرگ در قرآن کریم و سیره رسول خدا (ص) است.

وی ادامه داد: عطوفت و دوستی در اوایل اسلام در بین مسلمانان مشهود بود و ما امروز باید این میراث گرانبها را در بین خود عمل کنیم.

امام جمعه در مدهیم می فرماید: گاهی مردم چیزهایی می گویند، اما به نظر من حکومت باید بیشتر از آن باشد استیضاح به آیه شریفهو کاظمین خشم و سلامتی در باره مردم… و خشم خود را فرو می نشانند و از مردم دوری می کنند.

مولوی خالقی گفت: آرزوی قلبی ما این است که دوستی مسلمانان هر روز بیشتر شود و تا زنده ایم هر سال یادگار وحدت و صلح بسازیم.

آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده فقهای خراسان جنوبی نیز روز گذشته در دیدار علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی اعلام کرد: اختلافات مربوط به این نیست که فقط یک امر شرعی است و در همه علوم نظرات متفاوتی وجود دارد، همه افراد. نظر خود را دارند و در مورد آن بحث می کنند.

امید ساعت صدر بیش از یک عالم مسلمان است

وی افزود: از این منظر از هر مسلمانی انتظار می رود که مدارا کند و این انتظار از علمای مسلمان بیشتر است.

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمن همواره منافع خود را در درگیری داشته است، یادآور شد: امروز قیامی که در حال وقوع است ایجاد اختلاف بین مردم است.

آنچه مسلم است اتحاد، برادری و زندگی مسالمت آمیز با وجود اختلافات مذهبی یکی از اصول رسیدن به آرامش و آسایش در جامعه است.

در جامعه مسلمانی که به دلیل اختلافات دشمن قیام می کند، باید وحدت دینی و دوستی را بیش از هر زمان دیگری در جامعه به صورت عملی و بدون شعار ترویج دهیم.