نویسنده صدا و سیمای فارس نامزد دریافت جایزه جهانی «آلما» شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، شورای کتاب کودک و نوجوان، احمد اکبرپور، نویسنده برجسته و سرشناس حوزه ادبیات کودک و نوجوان و نویسنده و تهیه کننده صدا و سیمای فارس را به عنوان کاندیدای دریافت این جایزه معتبر در سال ۱۳۹۲ دعوت کرد. .

احمد اکبرپور برای بهره‌گیری از دیدگاه‌های نوین روایت مانند نقض سلسله مراتب و تغییرات در دنیای بیرون. پایینگفتگو با کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه، خلق آثاری که قدرت تفکر خلاق و انتقادی را افزایش می‌دهد، از سیستم‌ها، تکنیک‌ها و تاکتیک‌های خاصی مانند جذب مخاطب در خواندن متن استفاده می‌کند، از کلیشه‌ها و تجربه‌گرایی بدون توجه به تحصیلات و تحصیلات اجتناب می‌کند. ذهن برای ارزش‌های جهانی مانند صلح، دوستی، تساهل، بردباری و همچنین سال‌ها فعالیت مستمر در زمینه ادبیات کودک به عنوان عضوی از نویسنده جایزه آسترید. لیندگرن (آلما) اضافه.

اکبرپور نویسنده ای پرکار بود که توانست برای کارنامه ادبی خود جوایزی بنویسد. جایزه کتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کتاب قطار آن شب، دیپلم افتخار در پکن برای کتاب امپراطور کلمات، اعطا شده به سال شورای کتاب کودک برای امپراطور کلمات اهدا شد. کتابخانه بین المللی مونیخ برای کتاب من نوکر بابا نیستم و توسط یونیسف برای کتاب شب انتخاب شد. خوب یکی از ادای احترام به این نویسنده نامدار، فرمانده است.

جایزه یادبود آسترید لیندگرندر سال 2002 توسط دولت سوئد به یاد نویسنده مشهور سوئدی و یکی از مشهورترین نویسندگان جهان تأسیس شد.

پول جایزه آلما با 5 میلیون دلار کرون سوئد بزرگترین و گرانترین جایزه ادبیات کودک و نوجوان و دومین جایزه بزرگ ادبیات در جهان پس از جایزه هانس کریستین اندرسن است.

گواهی آلما، یک جایزه ادبی است که نه تنها به نویسندگان و تصویرگران، بلکه به راویان، مربیان و مؤسسات در زمینه ادبیات کودک و ترویج کتابخوانی اعطا می شود. این جایزه سالانه به یک یا چند هنرمند بدون توجه به زبان و ملیت اعطا می شود.

آثار این هنرمندان باید همان کیفیت هنری و ارزش های انسانی آسترید را داشته باشند. لیندگرن او آنها را باور کرد.

در حال حاضر شورای کتاب کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مرکز پژوهشی تاریخ ادبیات کودک و نوجوان و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان چهار نهاد ایرانی هستند که از امتیاز انتصاب افراد برای آی تی. قفل کردن.