نمونه ای از مقاومت ونزوئلا در برابر امپریالیسم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های ریاست جمهوری، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی صبح شنبه در دیدار نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اظهار داشت: اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط بین بخش خصوصی است. و بخش های عمومی این کشور به عنوان یک کشور مستقل با تهدیدات و مجازات های امپریالیسم به گونه ای مثال زدنی مقابله کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران 43 سال است که تحت تحریم و اجبار مستمر بوده است، تصمیم گرفت این تحریم ها را به لحظه ای برای توسعه کشور تبدیل کند، افزود: آمریکایی ها رسماً اذعان می کنند که این بالاترین فشار بر جمهوری اسلامی است. شكست شرم آور، پيروزي ملت ايران و شكست آمريكا و دشمنان آن است.
مقاومت دولت و مردم ونزوئلا در برابر اجبار و تحریم‌های شدید، عبور از تورم شدید و بازگشت رشد اقتصادی در این کشور نشانه خوبی است که همه را ثابت می‌کند، مخالف است و دشمن را مجبور به عقب‌نشینی می‌کند. .رئیسی می گوید دارد.

رئیسی روابط با ونزوئلا را در حوزه های مختلف استراتژیک تشریح کرد و با اشاره به اینکه تهران و کاراکاس مهارت های خوب و اساسی برای بهبود روابط با یکدیگر دارند، خاطرنشان کرد: اکنون دو کشور نقاط مشترکی دارند. نیروگاه های حرارتی، ساخت و صادرات خدمات فنی و مهندسی، اقتصاد و کشاورزی.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت: ونزوئلا علاقه مند به غلبه بر دوره سخت تحریم ها و گسترش همکاری ها و روابط بین دو کشور است. هر دو کشور باید از تجربه و تخصص تاریخی ایران در زمینه‌های مختلف بهره ببرند.

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به ابعاد مختلف همکاری‌های دو کشور از جمله نفت، گاز، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، افزود: یکی از اولویت‌های ما در گسترش همکاری‌ها با ایران، استفاده از فناوری ایرانی برای بهبود تولیدات کشاورزی در ونزوئلا است. است.

مادورو آینده ایران و ونزوئلا را بسیار شاد و اجتناب ناپذیر خواند و گفت: همه خواهند دید که چگونه جهان جدید شکل می گیرد. جوانان ونزوئلا و ایرانیان باید بدانند که دنیای آینده، دنیای برابری و عدالت است و همه ما باید با ایستادگی در کنار امپریالیسم و ​​همکاری، آن آینده را بسازیم.