نمایندگان مجلس خواستار تبدیل شدن سند جامع انرژی هسته ای به “قانون” هستند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسلامی پس از جلسه امروز کمیسیون انرژی شورای اسلامی، اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب و برنامه دولت سیزدهم، سند جامع هسته ای را تدوین کرد. انرژی و در 30 فروردین ماه سال جاری ارائه کرد.

وی تایید کرد که در آن زمان کار در قانون بودجه 1401 توسط نماینده در بند (ن) شامل تبصره 15 سازمان بین‌المللی انرژی اتمی برای جمع‌آوری اسناد و دستورالعمل‌های جامع برای توسعه صنعت هسته‌ای کشور در یک افق 50 ساله است و دولت باید در پایان سال جاری تا پایان سال آن را تصویب کند. .

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: در این جلسه بیشتر اهداف نمایندگان شناسایی بود و نظرشان این است که سند باید قانون شود تا روند توسعه هسته ای کشور خدشه دار نشود. تغییر حکومت

اسلامی می گوید که سازمان انرژی اتمی در حال توسعه انرژی هسته ای، توسعه استفاده از تشعشعات، رادیوداروهاوی با بیان اینکه حفاظت در برابر تشعشعات و همچنین توسعه زیرساخت ها و تسریع آنها بخشی از این طرح است، گفت: زیرا سازمان می خواهد تاثیر فناوری هسته ای به طور ملموس تر از اولی در زندگی مردم ظاهر شود.