نماینده دائم سازمان ملل متحد در روسیه نشست شورای امنیت را ترک کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، فهرست تاس ها، «واسیلی نبنزیانماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد اوکراین، دیدار با چارلز میشل، رئیس شورای اروپا را ترک کرد.

نمایندگی دائم فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحدواسیلی نبنزیا»بدون جزئیات بیشتر.

رئیس شورای اروپا اقدامات نظامیان روسیه در اوکراین را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست اقداماتی را برای توقف عملیات نظامی روسیه در اوکراین اتخاذ کند.

قبل از سخنرانی رئیس شورای اروپا، «واسیلی نبنزیانماینده دائم سازمان ملل در روسیه گفت که ایالات متحده به این موضوع اطمینان دارد یف قانع نشدن در مورد تسلیحات دوربرد علیه خاک روسیه.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل افزود: روسیه حق دارد مراکز تصمیم گیری را هدف قرار دهد. گیر استفاده از سلاح های از راه دور توسط کی یف تقدیم به او.

«واسیلی نبنزیااو این سخنان را در پاسخ به اظهارات قبلی جو بیان کرد بایدن رسانه ها گفتند واشنگتن یک سیستم موشکی توانمند را هدف قرار داده است گیر این کشور هدفی در خاک روسیه دارد، نه اینکه اوکراین را رها کند. اما از سوی دیگر، اسپانیا برای گسترش حمایت نظامی خود از اوکراین، موشک‌ها و تانک‌های ضدهوایی را بارگیری می‌کند. پلنگ در دستان کی یف قرار دادن.

بریتانیا نیز اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد به کی کمک کند یف تعدادی از سامانه های موشکی به سمت تسلیحات روسی در شرق اوکراین هدف قرار گرفته استام 270 اینچ (M270) در اوکراین پرتاب می شود، جایی که این موشک ها می توانند اهدافی را تا فاصله 80 کیلومتری مورد اصابت قرار دهند.

در همین راستا «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس نیز اقدامات لندن در پرتاب این موشک ها را تایید کرد. یف وی گفت: با تغییر استراتژی روسیه، حمایت ما از اوکراین نیز تغییر می کند.

روسیه بارها از تسلیحات غربی ارسال شده به اوکراین انتقاد کرده و آن را محرک جنگ خوانده است.

دستاوردهای مسکو در عملیات نظامی خود در اوکراین و به ویژه در بخش شرقی این کشور، غرب را تشویق به ارسال تسلیحات قوی‌تر کرده است تا سعی در برهم زدن موازنه برای مسکو نداشته باشند.