نماینده برجسته کنگره آمریکا خواستار لغو سفر بایدن به عربستان شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مسکن خواستار لغو سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی شده است.

آدام شیف به سی‌بی‌اس نیوز گفت: «فکر نمی‌کنم این سفر انجام شود. من میزان کنترل عربستان بر قیمت نفت را درک می کنم و این دلیل قانع کننده ای برای رهایی از وابستگی به نفت خارجی است.

وی گفت: “ایالات متحده باید هر کاری که می تواند برای کاهش قیمت نفت انجام دهد و من می خواهم شاهد این کار عربستان سعودی یا حتی افزایش تولید خود باشم.” من می خواهم شاهد تغییر در احترام به حقوق بشر باشم. من می خواهم افرادی را که در قتل و شکنجه زندانیان دخیل بودند محاکمه کنم.

در همین حال، مجله آمریکایی “فارین افرز” که قرار است اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی انتقاد کرد و آن را مایه شرمساری محمد بن سلمان شاهزاده سعودی خواند.

این مجله آمریکایی نوشت: بایدن اشتباه می کند که محمد بن سلمان را پر می کند، زیرا او ریاض را ترک می کند.

بایدن اخیرا اعلام کرد که ممکن است به زودی به عربستان سعودی سفر کند.

با وجود گزارش‌ها درباره سفر بایدن به ریاض، NBC News نیز گزارش داد که سفر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان سعودی و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به تعویق افتاده است.

یک منبع آمریکایی به NBC News گفت که کاخ سفید در حال برنامه ریزی تورهای بیشتری به منطقه غرب آسیا در ماه های آینده است. یک منبع آمریکایی تاکید کرد: در حال حاضر در تلاش هستیم تا تاریخ سفر به منطقه بایدن را مشخص کنیم. هر زمان که تاریخ این سفر مشخص شود این را اعلام می کنیم.