نماینده ایرلند: چرا فلسطینی ها مثل اوکراین مسلح نیستند؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، کلیر دالی یکی از نمایندگان پارلمان ایرلند اخیرا در سخنانی که در شبکه های اجتماعی دست به دست شد از سیاست دوگانه غرب در قبال دو موضوع فلسطین و اوکراین انتقاد کرد. . .

در چند روز گذشته فعالان شبکه های اجتماعی ویدئوی سخنرانی کلر دالی نماینده پارلمان ایرلند را به طور گسترده منتشر کردند که در آن او تهیه اسلحه و مهمات اوکراین را با فلسطینی ها و یمنی ها مقایسه کرده بود.

دالی از دو سیاست غرب به شدت انتقاد کرد و گفت که ما همیشه درباره دادن اسلحه به اوکراین می شنویم، اما هیچکس از دادن اسلحه به فلسطینی ها یا مردم یمن و حتی یک بار صحبت نکرده است.

باید گفت که از ابتدای درگیری اوکراین با روسیه، آمریکا و اتحادیه اروپا اوکراین را به طور کامل مسلح کرده اند. این موضوع در ماه‌های اخیر حتی از سوی محافل غربی نیز با انتقاداتی روبه‌رو شده است و تحلیل‌گران امنیتی و نظامی معتقدند این اقدام باعث طولانی‌تر شدن جنگ اوکراین، افزایش حملات روسیه و تشدید بحران انرژی در اروپا و جهان خواهد شد. در این میان، سیاست دو جانبه غرب در خصوص مسائل فلسطین و اوکراین نیز مورد انتقاد وجدان بیدار غرب است.