«نمایشگاه استانی کتاب» مدیون مدیرکل است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین کلاه کاج عصر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی در خوزستان گفت: ۱۷.

وی افزود: در واقع ارشاد نقشی در حفظ آن نداشت و در کنار سایر نهادها و مجموعه های فرهنگی تنها حامی بود.

حجت الاسلام و المسلمین کلاه کاج گفت: نمایشگاهی که ارشاد به صورت نمایشگاهی کتاب برگزار می کند قرار است در دی یا بهمن ماه سال جاری با حضور 600 ناشر برگزار شود که خود نمایشگاهی باشکوه است.

وی افزود: البته امیدوارم این اتفاق بیفتد زیرا سیاست وزارت امور اداری این است که نمایشگاه کتاب دیگری را در استان برگزار نکند تا تمام سرمایه و وقت خود را صرف انجام اقدامات قانونی کند. نمایشگاه “. بین المللی کتاب را در تهران بگذارید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مشکل بازار کتاب در استان را برشمرد و گفت: بازار کتاب در استان به ویژه در حوزه توزیع بن و حضور اولین و بازنشسته ترین ناشران سخت است. بدهی کلان به اداره کل

کلاه کاج بیان کرد: یکی دیگر از اتفاقاتی که در نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی خوزستان رخ داد، همبستگی نهادها و مجموعه بود و هم اکنون بیشتر مجموعه های فرهنگی در این نمایشگاه حضور دارند و یک رویداد مفرح و یکی از چند لحظه اما این همدردی و حمایت انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در نهایت نمایشگاه ها نقاط ضعف و قوت خود را دارند و ارشاد استان با ارزیابی فرهنگی دستگاه ها واقعاً این مشکلات را حل می کند و بعداً نقاط ضعف و قوت آنها را مشخص می کند.

حجت‌الاسلام کلاه کاج گفت: خوزستان تنها حامی نمایشگاه کتاب، قرآن و محصولات فرهنگی استان است و مسئولیت نظارت را بر عهده دارد.

وی درباره امکان واگذاری یا عدم بازاریابی کتاب به بخش خصوصی برای انجام این کار با راهنمایی استان توضیح داد: نه در بخش خصوصی. بخش نمایشگاه کتاب خوزستان، مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی خوزستان با مشارکت کتابخانه های جمع آوری کمک های مالی عمومی، مرتبط یکی این نمایشگاه به میزبانی وزارت مدیریت و برداشت برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی خوزستان با اشاره به وجود رانت و فساد در شناسایی و توزیع بلیت کتاب در بازار کتاب استان و عدم رعایت و انصاف در این زمینه خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بازدارنده است. بازار کتاب از امسال با دادن اوراق قرضه ما رانت وجود داشته است.

کلاه کاج افزود: موضوعی که در حاشیه نمایشگاه مطرح شد و برای حذف آن لبه ها، کیف حاوی کتاب دیگر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توزیع نشد.

وی گفت: به همین دلیل در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امسال شمارش کاغذ حذف و شمارش کتاب الکترونیکی شد و برای همه کسانی که قصد خرید کتاب داشتند از شمارش الکترونیکی استفاده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در تشریح نحوه ارائه و توزیع حمایت های مالی این نهاد از نهادهای فرهنگی اظهار کرد: کمک و حمایت مالی 130 میلیارد ریالی به این نهادها در قالب 17 نمودار کامل و با جزئیات کامل پرداخت شده است. چه کسی مایل است ارقام و تعداد کمک ها و حمایت های مالی دریافتی توسط نهادهای فرهنگی ما را با مراجعه به وب سایت راهنمای استان مشاهده کند.