نمازگزاران فطریه خود را تا قبل از ظهر پرداخت کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی صبح سه‌شنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی اصفهان ضمن تبریک عید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان جهان اظهار داشت: عید فطر از بزرگترین اعیاد مسلمانان و عامل وحدت و انسجام همه مسلمین است.

وی افزود: برپایی نماز عید فطر و پرداخت زکات فطره از معیارهای قبولی عبادات در طول ماه مبارک رمضان است.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه مبلغ در نظر گرفته برای فطریه امسال از سوی مراجع عظام برای هر نفر با قوت غالب نان ۴۰ هزار تومان است، ادامه داد: نمازگزاران این عید باید تا قبل از ظهر و کسانی که به هر دلیلی در نماز جمعه مشارکت نداشتند تا ظهر باید مبلغ زکات فطره را پرداخت کنند.

وی افزود: صله رحم و دید و بازدید از خویشان نیز از دیگر آداب توصیه شده برای این عید است، البته نباید در این روز تنها خوشگذران باشیم ونباید شکرگزاری را نیز فراموش کنیم.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه پرداخت فطریه در واقع تحقق وظیفه اجتماعی مسلمانان در راستای کمک به افراد بی بضاعت است، گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی برای افرادی که در تنگنای معیشتی قرار دارند، بهتر است ابتدا در پرداخت فطریه به نیازمندان که با آنها روابط فامیلی داریم شروع کنیم، همچنین برای انفاق مطلوب است که ابتدا مخفیانه انجام و از یکدیگر در این عمل سبقت گرفت شود و باید از مطلوب‌ترین‌ها انفاق کنید.

وی با بیان اینکه قرائت قران، دعای ندبه و زیارت عاشورا از دیگر اعمال توصیه شده در روز عید فطر است، ابراز داشت: امیدواریم خداوند متعال اعمال همه مسلمانان را مورد پذیرش قرار دهد. ‌