نقش کرونا در شیوع بیماری های عصبی و روانی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، امیر ماهوراموی با بیان اینکه دسترسی به خدمات سلامت روان محدود به امکانات پزشکی نیست، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات در سطح بالاتر (جامعه). نگر) برای دسترسی آسانتر به خدمات سلامت در دستور کار قرار گرفته است.

این متخصص روانپزشکانگ اجتماعی و نگرش منفی جامعه نسبت به مبتلایان به بیماری های روانی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: متأسفانه کلیشه های نادرست شکل گرفته در جامعه، بسیاری از افراد را از دریافت خدمات سلامت باز می دارد.

ماهورام با تاکید بر اینکه در بسیاری از موارد انگ این بیماری هزینه بیشتری را نسبت به بیماری برای افراد و جامعه می طلبد، خواستار تقویت فرهنگ انگ زنی در جامعه و افزایش آگاهی مردم و سیاستمداران نسبت به بیماری های عصبی و روانی شد. مهمترین اقدام برای تامین سلامت جامعه

او سرنوشت است اپیدمی وی به شیوع بیماری های اعصاب و روان اشاره کرد و افزود: کرونا به دلیل ترس و وحشت ناشی از ابتلا به این بیماری، گوشه گیری و کاهش تماس افراد با یکدیگر، مشکلات اقتصادی و معیشتی و از دست دادن عزیزان را به دنبال داشته است. .

این متخصص روانپزشک وی با بیان اینکه در شرایط بحرانی و استرس زا، استرس و اضطراب افراد از مشکلات طبیعی است و نیازی به مداخله جدی ندارد، گفت: به طور کلی این مشکل نشانه سلامت روان فرد است که به اتفاقات اطراف واکنش نشان می دهد.

ماهورام وی با تاکید بر اینکه مشکلات روانی زمانی نیاز به مداخله جدی دارد که زندگی عادی و فعالیت های روزمره را برای مدت طولانی مختل کند، گفت: اگر فردی پس از گذراندن شرایط بحرانی یا استرس زا نتواند به زندگی عادی بازگردد، باید توسط پزشک متخصص درمان شود.

وی رصد بیش از حد اخبار ناخوشایند را تهدیدی برای سلامت روحی و روانی دانست و پیشنهاد کرد: صحبت با متخصص، ایجاد روابط اجتماعی، به اشتراک گذاشتن احساسات – ارتباط با افراد مورد اعتماد به عنوان منبع حمایتی که واقعا به سلامت روان افراد کمک می کند.