نقش تشکل ها در حمایت و توسعه صنایع دستی مشخص شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد نورصالحی وی عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی گفت: فراتر از برگزاری این جلسات و تجلیل از هنرمندان، این است که ببینیم آیا وظیفه خود را به بهترین نحو انجام داده ایم یا خیر؟ کارمندان دولت در این زمینه برای امرار معاش؟ این جوایز به خوبی جواب داده و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد و مراسمی از این دست تکرار شود، درباره صنایع دستی قبلی صحبت خواهیم کرد یا این هنر با فوت هنرمندانش به فراموشی سپرده خواهد شد؟

وی افزود: اگر بخواهم در این مورد ارزیابی داشته باشم باید بگویم که در این زمینه به درستی انجام نشده است. آخرین گام در حفظ و توسعه صنایع دستی در حوزه مدیریت شهری این بود که طی قراردادهای همکاری با نهادهای مختلف، جلسات ماهانه برگزار و گزارش تا نشان دهد هدف گذاری در این بخش به صورت ماهانه نزدیک است که در سال 94 نیز به فراموشی سپرده شد.

رئیس شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه حفظ و توسعه صنایع دستی سرلوحه کار دولت است، گفت: امیدواریم اگر کاری انجام شود از امروز شروع شود و به سمت آن پیش برویم. . دریابید که چه کسی می تواند در این مورد کمک کند.

نورصالحی وی با اشاره به اینکه صنایع دستی را می توان در حوزه دانش قرار داد، گفت: باید از موزه ها و نمایشگاه های صنایع دستی فاصله بگیریم و وارد زندگی مردم شویم. در این راستا توسعه صادرات نیز باید مورد توجه قرار گیرد. البته این نیاز به همکاری با همه دستگاه ها دارد سربازان.