نفتالی بنت تشکیل کابینه دیگر با نتانیاهو را محتمل می داند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمنابع صهیونیستی اعلام کردند نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از فروپاشی کابینه خود، احتمال تشکیل دولت دیگری با بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب مخالف و نخست وزیر سابق این رژیم را بررسی می کند.

بر اساس این گزارش، نظرسنجی جدید شبکه 12 رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که اکثریت صهیونیست‌ها معتقدند کابینه نفتالی بنت در شش ماه آینده فرو می‌پاشد.

با این حال، با استعفای یکی دیگر از اعضای ائتلاف در کابینه نفتالی بنت، نخست وزیر تل آویو به سقوط خود نزدیک شد.

«ام. ی. نیر اورباخ، یکی از اعضای کابینه بنت، استعفای خود را از کابینه بنت اعلام کرد و گفت که دیگر بخشی از سازمان کابینه بنت نیست.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، رهبر اپوزیسیون در کنست، گفت که کابینه نخست وزیر نفتالی بنت در آستانه مرگ و گرفتن هوای مصنوعی است.

«ام. ی. نیر اورباخ که عصر دوشنبه استعفای خود را از کابینه اعلام کرد، تا کنون به عنوان یکی از نزدیکان نفتالی بنت و دستیارانش شناخته می شود و به جای آن در جلسه سخت روز دوشنبه در دفتر نخست وزیری به نفتالی بنت گفت. او بخشی از یک ائتلاف است. او هیچ دولتی نمی بیند و دیگر با او نخواهد بود.

بنا بر گزارش ها، اورباخ جلسه کابینه در تل آویو را ترک کرد و سپس به جای کنست به خانه رفت. وی سپس از دولت به خاطر این بیانیه انتقاد کرد و گفت که “ائتلاف نمی تواند با رهبران فعلی زندگی کند.”

با این حال، اورباخ گفت که با انتخاب مجدد مخالف است و به انحلال کنست در هفته آینده رای نخواهد داد. او گفت که تلاش خواهد کرد به تشکیل یک دولت جدید جناح راست در کنست فعلی کمک کند.

از سوی دیگر نفتالی بنت عنوان کرد که یک یا دو هفته فرصت داریم تا بحث مدیریت مشترک را حل کنیم و اگر موفق نشویم نمی توانیم کار را ادامه دهیم.