نظارت سازمان استاندارد بر کیفیت آب همدان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهدی اسلام پناه ظهر شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص وضعیت بهداشتی آب تالوار اظهار داشت: همه مسئولان در تلاش هستند تا آب سالم و باکیفیت را به همدان منتقل کنند و شهروندان همدانی نگران این موضوع نباشند. .

وی افرود: مطمئناً آب تالوار پس از اخذ گواهی بهداشت و با نظارت و بررسی مناسب توسط مراکز بهداشتی و سازمان های کیفی به منازل همدانی ها تحویل داده می شود.

رئیس سازمان استاندارد کشور با بیان اینکه سازمان استاندارد با صدها سال سابقه در حال حرکت به سمت استانداردسازی است، گفت: تعداد جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته توسط سازمان بین المللی اینسو 26 عدد بود که منتشر شده است. تا 22 در شماره جدید.

اسلام پناه خاطرنشان کرد: 167 کشور در این سازمان بین المللی عضویت دارند و ارتقای جایگاه ایران به رتبه بیست و دوم نشان از فعالیت روزافزون سازمان استاندارد دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 34 هزار استاندارد در سطح بین المللی نوشته شده است، گفت: 20 آبان ماه اولین نشست کمپ ریسک با حضور 10 کشور در تهران برگزار می شود.

رئیس سازمان استاندارد کشور گفت: برگزاری این نشست در تهران گام مهمی برای استانداردهای کشور است.

وی درباره استانداردسازی صنعت خودرو در کشور گفت: استانداردها در این زمینه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین انجمن یکی از دفاتر را به طور خاص زیر نظر یکی از معاونت های خودروسازی، موتور و خودرو تعیین کرده است. صنایع آسانسور، زیردریایی و هواپیماسازی.”

اسلام پناه گفت: 90 درصد خودروهای کشور در داخل تولید می شوند که هر ماه تاییدیه لازم را از سازمان استاندارد کشور دریافت می کنند.

وی در خصوص توقف تولید تیبا 1، تیبا 2، ساینا، پژو 405 و سمند، گفت: در صورت تولید این 5 خودرو امکان شمارش وجود ندارد و کد QR نیز روی خودروی جدید درج می شود. . .

رئیس سازمان استاندارد کشور خاطرنشان کرد: کدهای QR نیز روی خودروهای جدید قرار داده می شود که استانداردهای آنها را نشان می دهد تا خریداران با سهولت بیشتری از تاییدیه سازمان استاندارد مطلع شوند.

وی در خصوص بازرسی از نگهداری آسانسور و شهربازی گفت: ما روی این دو مشکل بسیار حساس هستیم و هر 3 ماه یکبار بازرسی ویژه ای انجام می دهیم که خوشبختانه اتفاقات به صفر رسیده این موارد در پارک است.

اسلام پناه افزود: در مورد استانداردهای آسانسور توافقی نداریم.