نصب 95 پروژه تصفیه آب با ظرفیت تولید 634 هزار متر مکعب – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر برگرفته از شرکت آب و فاضلاب کشور فریبا گلریزانمدیرکل دفتر منابع مالی و توسعه سهم شرکت های مهندسی آب کشور در این امر کالاها وی افزود: از این تعداد 75 پروژه با ظرفیت 440 هزار مترمکعب در روز و سرمایه گذاری 18 هزار و 700 میلیارد ریال و 20 پروژه با ظرفیت 194 هزار متر مکعب در روز و اعتبار 19 هزار و 900 میلیارد ریال در حال انجام است. ریال.

4 استان در جنوب کشور، تولیدکنندگان عمده آب آشامیدنی از دستگاه های تصفیه آب

تقلب گلریزان وی با اشاره به اینکه حدود 3 درصد از آب شرب کشور از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود، گفت: 92 درصد آب قراردادهای تامین آب از حوزه زهکشی مربوط به استان های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان است.

وی افزود: بیشتر قراردادهای بهبود کیفیت مربوط به تصفیه خانه های استان های مرکزی و پایین کشور است.

گلریزان وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از مشکلات این جزیره در استان هرمزگان که تا سال 1398 با مشکل تامین آب مواجه بود، از طریق انعقاد قراردادهای بخش خصوصی برای شیرین سازی آب دریا و پرداخت از خط خرید تامین شده آب است.

وی همچنین توان چهار استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر را در تولید آب شرب از این طریق برشمرد و گفت: این چهار استان توانایی بالایی در تولید آب شرب با امکانات تصفیه دارند که 80 درصد آنها آب مورد استفاده است مورد نیاز از طریق دریا و 20% از طریق چشمه یا چاه.

وحشت زده خودشه با نصب آب شیرین کن چقدر آب تولید می شود؟

به گفته مدیرکل دفتر بسیج منابع مالی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، برای تولید آب به ازای هر مترمکعب این خانه حدود 98 هزار ریال در سال 1400 پرداخت می شود. از ایالت

البته باید گفت که این رقم با خوب بسته به شرایط آب خام، شرایط جغرافیایی، موقعیت آب شیرین کن، وجود زیرساخت های قبل و بعد از نیروگاه، از جمله خطوط انتقال آب و برق، نوع برداشت آب، ظرفیت آب شیرین کن، و ماهیت آب تحویلی

اب سازنده نمک زدایی من میفهمم کیفیتش چیه؟

گلریزان وی کیفیت آب تولیدی این تاسیسات را برشمرد و ادامه داد: آب تولیدی این تاسیسات دارای استانداردهای ملی است. 2000 و استاندارد شده است 2000 ایران برای میکروب ها، پارامترهای فیزیکی و شیمیایی که قوانین آنها بسیار سختگیر هستند و نتیجه نهایی آب بهتر است.

دولت قصد دارد تولید آب را در تصفیه خانه های آب در 4 سال آینده افزایش دهد

مدیرکل دفتر بسیج منابع شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان گفت: وابسته به برنامه دولت برای توسعه با بهره‌گیری از ظرفیت نرم‌کننده‌ها و گسترش بهره‌برداری از این تأسیسات، در چهار سال آینده حداقل 400 هزار متر مکعب در روز به ظرفیت دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب در کشور برای تهیه آب/فاضلاب سالم اضافه می‌شود.

علاوه بر این، پروژه‌های بزرگ انتقال آب نیز وجود دارد که عمدتاً با هدف تامین آب صنعت، اما در محل در صورت نیاز به شرب و نزدیک بودن منطقه به خطوط صنعتی از این ظرفیت استفاده شده و در آینده نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی گفت: مهمترین خط در حال حاضر طرح خط انتقال خلیج فارس به صنایع معدنی است که قرار است بخشی از آب صنعت جنوب شرق کشور و بخشی از آب صنعت را تامین کند. آب آشامیدنی استان های هرمزگان، کرمان و یزد».

گلریزان وی افزود: همچنین طرح تصفیه و انتقال آبهای دریای عمان به کریدور شرق کشور است. خاص در استان های سیستان و بلوچستان مشاهده می شود که روزانه حداقل 150 هزار متر مکعب به ظرفیت تصفیه خانه از این محل اضافه می شود.