نجات شاورزی یزد با محصولات مبخواه/زعفران بهترین زینه روی میز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استانها: تغییر الگوی کشت گیاهان پرآبخواه به کم آبخواه از الزامات توسعه کشاورزی در استان یزد است و اولین الگویی که یزدیها در پیش داشتند، توسعه کشتهای گلخانه ای بود اما این روزها اجرای طرح توسعه کشت گیاه زعفران به دلیل پایین بودن مصرف بودن. و وقتی به جلوی خانه نگاه کنید، می بینید که از همه مردم شهر مهمتر است.

خانه خداوند در میان دریا است و خانه خداوند. نیمه های شب پول زیادی در خانه های مردم شهر بود.

زعفران گل رز زیادی برای خوردن دارد.

در پایان روز، می توانید تفاوت بین شما دو نفر را ببینید. جالب است که استقبال از کاشت زعفران در بین جوانان به ویژه فارع التحصیلان بخش کشاورزی رو به افزایش است چرا که اقلیم به نحوی است که شرایط را برای برداشت با کمیت و کیفیت استان ارائه کرده است.

يزد شاورزي

چند میز بردارید و روی آنها را با چنگال و چنگال بپوشانید.

زعفران تولیدی یزد به شرایط آب و هوا و خاک مناسب برای کیفیت بالاتر است و یزد در میان استان های تولید کننده این محصول در جایگاه ششم کشور دارد و می تواند این محصول را به میزان محدودی که البته با توسعه سطح زیر کشت در این محصول تولید کند. خیلی دیر شده است.

نیمه های شب، آتشی در آسمان شعله ور شد.

درآمد مردم برخی مناطق استان از جمله بهاباد در بالاترین سطح و ابرکوه و خاتم در سطح پایینتر از طریق کشاورزی می شود بر این اساس تغییر الگوی کاشت محصول، توسعه کاشت گیاه زعفران و همچنین گیاهان دارویی به کشاورزان توصیه می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر باین سال گذشته از 830 زمین های زیرکشت این گیاه 2.8 تن محصول خشک زعفران برداشت شده است از افزایش تولید زعفران در استان خبر داد.

يزد شاورزي

محمدحسی ادامه داد: این باد :: این میزان بولی مرال به خکسال از کشت زعفرال افزایش یافته و به دنبال آن نیز افایش می یابد.

وی گفت: 4 هزار خانوار کشاورز در استان یزد در تولید زعفران فعالیت دارند، زعفران از جمله گیاهان کم آبخواه با بازدهی هفت ساله است که برای بازدهی دوباره آن، باید پس از هفت سال پیاز گیاه را جابه جا کرد.

جاده شهر زعفران در پایتخت اسداد قرار دارد

بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه زعفران برخی از شهرستان های کشور زبانزد هستند که از جمله آن می توان به شهرستان بهاباد اشاره کرد، البته کشت زعفران در همه شهرستان های استان آغاز شد و روند رو به رشدی دارد.

وی تاکید کرد: اجرای طرح سازگاری با کم آبی و توسعه کشت کم آبخواه از جمله زعفران، با طرح تغییر الگوی کاشت هر سال به سطح زیرکشت زعفران در استان افزایش یافته و از بهاباد به همه شهرستان های دیگر هم تسری یافته است.

ملانوری اعلام کرد: بالاترین سطح زیرکشت زعفران استان یزد با 400 زمین در شهرستان بهاباد است و سپس شهرستان های خاتم و ابرکوه در حال توسعه هستند و شرایط شهرستان های مهریز و تفت ها هم مناسب است اما مرکز استان کمترین سهم را در سطح زیرین قرار می دهد. زعفران مرده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اعلام کرد: کشت این گیاه در استان شهریورماه است و با توجه به شرایط آب و هوای کار محصول آن را از نیمه دوم آبان ماه در برخی مناطق استان یزد آغاز و تا آذرماه ادامه دارد.

يزد شاورزي

و در کوچه خانه خداوند برای خانه خداوند صبایوت کفاره خواهند کرد.

وی گفت مناطق کوهستانی بهترین نقطه برای کاشت زعفران هستند چرا که این گیاه باید در ارتفاع 2500 متری از سطح دریا قرار گیرد و در کمتر از این ارتفاع محصول برداشته شود.

معاون بهبود تولید گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد درباره مصرف آب برای توسعه رشد این گیاه با توجه به کم آبی برای توسعه کشاورزی گفت: دوره خواب گیاه زعفران در تابستان است و تا آبانماه نیازی به آبیاری ندارد و تنها در زمان آماده سازی یک دوره آبیاری است. شکی نیست که در زمان عاقبت همه مردم سرزمین نابود خواهند شد.

شما می توانید از اطلاعات موجود در رسانه ها استفاده کنید.

ملانوری: یکی از دولت ها برای حمایت از افزایش کشت زعفران در قالب طرح سازگاری با کم آبی پرداخت های کم سود برای دریافت هزینه به تومان است که 100 میلیون تومان با نرخ بهره 4 درصد برای هر آب درآمد می شود.

و او گفت: “اگر مرا رها نکنی، تو را به خانه خداوند خواهم فرستاد.”

مانود: شعفران شن تسهی تومان تسهت میل ت م 4 70 ون تود از اینرو 60 تاین توسعه کحصوسصول کم آبخواه هستیم.

زعفران بابید با کمک صلیب فروخته می شود

ملانوری درباره کیفیت زعفران بهاباد گفت: آزمایشات علمی برای سنجش کیفیت این محصول انجام نشده اما زعفران کاران بهابادی عقیده دارند که به دلیل کیفیت بالای زعفران بهاباد، این محصول از کشاورزان بهابادی خریداری شده و در خراسان در قالب برندهای معروف به فروش می رسد.

وی بر بر برای برندسازی برای عرضه محصوص افود: اقلیم استوو افزود: اسانس تولیدی محصو افوز از اینرو کیفیت محصولات کم آبخواه استان بالا است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اعلام کرد: برندهای کوچک بهاباد شکل گرفته اند که در شهرستان ها ذکر شده است اما با توجه به توسعه کشت این محصول در استان و حمایت از علاقمندان، باید برندهای بزرگ در این زمینه تشکیل و زعفران شوند. در عالم گناه بمان.

يزد شاورزي

زعفران تا محل شکستن شمشیر. در کویری که کشاورزی به دلیل های آبی روز به روز کوچکتر می شود و از سطح زیر کشت می شود و به سمت افزایش عملکرد در حرکت است، زعفران از گیاهانی است که می تواند مناسبی برای درآمدزایی باشد.

بسیاری از شهرستان های استان شرایط کشت این محصول را دارند و حتی در برخی از شهرستان ها از جمله بهاباد، خاتم و ابرکوه رو به توسعه است و انتظار در مناطق کوهستانی شهرستان های مهریز و تفت نیز گسترش می یابد.

این گیاه کم آبخواه، ارزش افزوده بسیاری از کشاورزان را دارد از اینرو باید با ارائه آموزش های کاربردی، کشاورزان و علاقه مندان را به سمت توسعه کشت این محصول هدایت کرد تا کویر هم برای خود، طلایی برای درخشیدن باشد.