ناوهای جنگی رژیم صهیونیستی آب های سرزمینی لبنان را نقض کردند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، ارتش لبنان روز یکشنبه اعلام کرد که کشتی های اسرائیلی آب های سرزمینی این کشور را نقض کرده اند.

بر اساس این گزارش، ارتش لبنان اعلام کرد که یک ناو جنگی اسرائیل آب های سرزمینی لبنان را نقض کرده است.

در این بیانیه آمده است که در 9 اکتبر 2022 (17 مهر) یک ناو جنگی دشمن اسرائیل آبهای سرزمینی لبنان را در مقابل راس النفوره نقض کرد.

این بیانیه می افزاید: کشتی جنگی اسرائیل به مدت 35 دقیقه و 259 متر آب های سرزمینی لبنان را نقض کرد.

این اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه لبنان در حالی صورت می گیرد که مذاکرات برای ترسیم مرزهای لبنان و سرزمین های اشغالی در جریان است و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله به تل آویو هشدار داد که لبنان از آن سودی نخواهد برد. منابع دریایی آن، نفت و گاز، آن را بگیرید، هیچ طرف دیگری اجازه این کار را ندارد.

در همین رابطه، میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان روز یکشنبه گفت که عاموس هوخشتاین مذاکره‌کننده آمریکایی در تماسی تلفنی به وی گفته است که نسخه نهایی پیشنهاد تعیین مرز دریایی با رژیم صهیونیستی تا ساعاتی دیگر ارسال می‌شود.

وی در گفتگوی تلفنی با هوخشتاین از نتایج آخرین فراخوان مرز دریایی با رژیم صهیونیستی مطلع شد.

بر این اساس، دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری لبنان در بیانیه ای از تماس میشل عون با مذاکره کننده آمریکایی درباره آخرین تحولات پرونده تحدید مرز با دولت صهیونیستی خبر داد.