ناشنوایان در تماس با کمک مشکل دارند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین گلدهر شامگاه دوشنبه در همایش دوستان گویا که همزمان با روز جهانی ناشنوایان برگزار شد، با بیان اینکه در کشور ناشنوایان ما مظلوم هستند و بعد از ۴۰ سال ناشنوایان ما مظلوم واقع شده اند، اظهار داشت: در حال حاضر ناشنوایان ما پس از گذشت ۴۰ سال از این اجلاس سرکوب شده اند. در پیروزی انقلاب اسلامی همچنان در حاشیه هستند و حداقل نیازهایشان سخت است.

مدیر کانون و انجمن اسلامی ناشنوایان ایران افزود: اگر اقوام ناشنوای ما در منزل مشکل بهداشتی داشته باشند حتی نمی توانند با فوریت های پزشکی تماس بگیرند و همان مشکلاتی را دارند که با کلانتری و سایر موارد ضروری در تماس هستند. اندام ها

گلدهر ادامه داد: در بسیاری از کشورهای دنیا مراکز حساس نرم افزارهای ویژه ناشنوایان را در اختیار دارند که در صورت موجود بودن مخاطب این افراد در این مکان برای خودشان صحبت می کنند مراکز ارسال می شود و می تواند کمک بگیرد.

وی افزود: مجهز شده است تبدیل به یک مرکز نیاز به سیستم حساسی وجود دارد که افراد ناشنوا بتوانند در صورت نیاز به آن مراجعه کنند نمایشگاه همه ناشنوایان کشور و اگر تلقی می شود که مربوط به زندگی شهروندان است لازم است مسئولان هر چه سریعتر این مشکل را حل کنند.

ناشنوایان گلستانی می گویند: ناشنوایان کشور برای گرفتن گواهینامه با مشکل مواجه هستند، زیرا کتاب آیین نامه رانندگی مناسب آنها نیست و بسیاری از ایده های این کتاب خارج از درک آنها است و مجوز دریافت نمی کنند. و رانندگی بدون گواهینامه هم همین موضوع باعث شده است که بسیاری از ناشنوایان به دلیل بدهی ناشی از تصادف راهی زندان شوند.

گلدهر ادامه داد: با تطبیق دفترچه راهنمای راننده و انجام آزمون های ویژه رانندگی برای ناشنوایان می توان موضوع گواهینامه رانندگی ناشنوایان را حل کرد و باید این مشکل را حل کرد چرا که ناشنوایان بخشی از جامعه هستند. .