میشل عون; وی نخست وزیر و رئیس پارلمان لبنان را برای دیدار مشترک فراخواند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار“میشل آن را ذخیره کنید“؛ رئیس جمهور لبنان از آنجانبی خانم بداز رئیس شورای ملی و «نجیب میقاتی» نخست وزیر موقت دعوت شد تا در مورد تحدید مرزهای دریایی جلسه ای را برای بحث و اجماع تشکیل دهند.

رئیس جمهور لبنان نبی خانم بد و نجیب میقاتی از آنها خواست تا ساعت 11 صبح روز دوشنبه برای یک نشست سه جانبه در ارگ ریاست جمهوری شرکت کنند.

نشست مشترک رهبران لبنان با میانجی برگزار می شود افتادن در مورد مذاکرات غیرمستقیم برای تعیین مرز بین لبنان و فلسطین اشغالی، آمریکایی ها روز یکشنبه از طریق خاک یونان وارد بیروت پایتخت لبنان شدند.

قرار است این دیپلمات آمریکایی با مقامات لبنانی دیدار و در مورد ترسیم مرزها با آنها رایزنی کند.

سفر مذاکره کننده آمریکایی به بیروت در پی سفر وی به پاریس، بروکسل و آتن برای گفتگو درباره امنیت انرژی اروپا بود. این سفر در حالی صورت گرفت که اپوزیسیون لبنان همواره نسبت به طرفداری آمریکا از رژیم صهیونیستی و ادعای غیرقانونی این رژیم در خصوص حقوق آب، نفت و گاز لبنان هشدار داده و نسبت به صداقت قلب واشنگتن در این زمینه ابراز تردید کرده است.

از سوی دیگر، منابع لبنانی تاکید می کنند که «AMOS هوخشتاینمذاکره‌کننده آمریکا برای مذاکرات غیرمستقیم برای تعیین حدود آب‌های لبنان و فلسطین اشغالی، به دنبال راه‌حلی سریع برای تعیین حدود مرزهای دریایی است.

این منابع افزودند: هوخشتاین هدف این است که تا قبل از پایان تابستان به اجماع برسیم و شرایط فعلی برای این امر خوب ارزیابی می شود.

این منبع لبنانی ادامه داد: مذاکره کنندگان آمریکایی با طرح های مشترک حفاری لبنان و طرف صهیونیستی مخالف هستند.

طبق منابعی که قبلا ذکر شد، هوخشتاین وی گفت: تصویر مقاومت اسلامی لبنان از اردوگاه رژیم صهیونیستی در میدان گازی کاریش غیرضروری است و ممکن است به تشدید اوضاع منجر شود. همیشه آویو به