مکرون ایران با نخست وزیر جدید ایتالیا دیدار کرد – خبرگزاری مهر و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز گذشته در رم با جورجیا ملونی نخست وزیر جدید ایتالیا دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، مکرون در صفحه توئیتر خود نوشت که دو کشور باید از طریق گفتگو و حسن نیت به همکاری خود ادامه دهند. رئیس جمهور فرانسه همچنین افزود که اولین دیدار وی با جورجیا ملونی در رم ادامه خواهد داشت.

قبل از این توییت، مکرون عکسی از خود در کنار ماریو منتشر کرد دراگینخست وزیر سابق ایتالیا از او تشکر کرد. رئیس جمهور فرانسه که برای شرکت در این کنفرانس به ایتالیا سفر کرده بود، اولین مقام خارجی بود که با نخست وزیر جدید ایتالیا دیدار کرد.

کاخ الیزه جزئیات بیشتری و موضوعات مطرح شده در دیدار مکرون با نخست وزیر جدید ایتالیا را اعلام نکرد.

جورجیا ملونی که در انتخابات ۲۵ سپتامبر پیروز شد، این جایزه را به عنوان نخست وزیر پذیرفت و روز جمعه پس از گفتگو با رئیس جمهور ایتالیا، فهرست وزرای پیشنهادی خود را اعلام کرد.

ملونی که رهبر حزب ملی گرای «برادران ایتالیا» است، پس از رهبری حزب محافظه کار با موفقیت در انتخابات پیروز شد و اکنون رئیس جمهور است. راست ترین جناح دولت ایتالیا تا جنگ جهانی دوم در راس امور بود.

اوه زامپتیاز مقامات دفتر ریاست جمهوری ایتالیا پس از دیدار و رایزنی ملونی با سرجیو ماتارلارئیس جمهور این کشور در کاخکوایرنالجورجیا مالونی این جایزه را پذیرفت و فهرست وزرای پیشنهادی را ارائه کرد.

شصت و هشتمین دولت ایتالیا از سال 1946 با چالش‌های دشواری از جمله رکود اقتصادی، افزایش قیمت انرژی و نحوه نشان دادن همبستگی در جنگ در اوکراین مواجه خواهد شد.