موضوع مهم بصیرت افزایی و روشنگری مردم وظیفه ائمه جمعه است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید مهدی قریشی شامگاه یکشنبه در اولین نشست تخصصی ائمه جمعه و اعضای مجمع افطا و مراجع تقلید اهل سنت آذربایجان غربی با موضوع تبیین راهبرد وحدت در چشم انداز. امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب فرمودند: «مشکل اصلی تبیین و روشنگری مردم، وظیفه ائمه جمعه است و باید مطالبات مردم را در مرجعی که هستند بخواهند.

وی در ادامه درباره دیدار رهبر معظم انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور، امام جمعه را سخنگوی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: باید روحیه پدری در روستای ایشان وجود داشته باشد، ائمه جمعه. و در جهت وحدت گام برخواهد داشت. علما و مردم

استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران ویژه این همایش، دفاع از وحدت آینده را از اندیشه توحید دانست و تفرقه را تفکری شیطانی خواند و گفت: وحدت بودن یکی از اهداف مهم اعمال است. عباداتی مانند نماز جمعه، حج، روزه و زکات، ایجاد هماهنگی و هماهنگی میان مسلمانان است.

حجت الاسلام بیذر شیرازی وحدت را اساس دین مبین اسلام دانست و افزود: باید در راستای پررنگ شدن وجوه مشترک شیعه و سنی باشیم تا از تفرقه و فرقه پرهیز کنیم.

در این همایش ماموستا ممد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز وحدت و وحدت امت اسلامی را یکی از مسائل اساسی اسلام عنوان کرد و گفت: دشمن در تلاش است تا اختلافات را تلطیف کند و زمینه را فراهم کند. برای این. افراط گرایی و تفرقه در جامعه اسلامی

عثمان یوسفی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی اقلیم کردستان به بررسی تاریخچه و دلایل اختلافات و دین اسلام در تاریخ اسلام پرداخت.